Kup nieruchomość na terenie Starego Rembertowa: 293 nieruchomości w cenach od 390 000 zł do 2 450 000 zł, przy średniej cenie 679 619 zł.
Ceny nieruchomości Starego Rembertowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Starego Rembertowa wyniosła 675 000 zł w 2025 roku, na podstawie 120 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 5,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 11 880 zł.
Mediana ceny sprzedaży
675 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 880 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
120
2025
Ceny w ciągu roku
-5,9%
mediana
Od 2010 roku
+88,8%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+3,8%
Rembertów: 650 000 zł
Wobec mediany krajowej
+50%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Starego Rembertowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 675 000 zł, czyli 11 880 zł/m², w obserwowanym przedziale od 308 550 zł do 1 343 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 730 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 320 000 zł a 520 000 zł, a 9,9% przekroczyło 730 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,6% sprzedanych lokali ma od 47 do 70 m², a 9,2% przekracza 94 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Rembertów: 650 000 zł) o 3,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 50%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 650 000 zł i 11 778 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 800 000 zł (12 461 zł/m²) przy 31 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Starego Rembertowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
650 000 zł |
-3,7% |
11 778 zł/m² |
| 2025 |
120 |
675 000 zł |
-5,9% |
11 880 zł/m² |
| 2024 |
122 |
717 500 zł |
+23,2% |
11 543 zł/m² |
| 2023 |
154 |
582 500 zł |
+23,9% |
9 545 zł/m² |
| 2022 |
139 |
470 000 zł |
+1,1% |
8 617 zł/m² |
| 2021 |
161 |
465 000 zł |
+20% |
7 950 zł/m² |
| 2020 |
207 |
387 500 zł |
+9% |
7 257 zł/m² |
| 2019 |
192 |
355 620 zł |
+16,6% |
6 751 zł/m² |
| 2018 |
122 |
305 000 zł |
-19,3% |
6 250 zł/m² |
| 2017 |
115 |
378 000 zł |
+14,5% |
5 647 zł/m² |
| 2016 |
107 |
330 000 zł |
+1,2% |
5 994 zł/m² |
| 2015 |
82 |
326 000 zł |
-4,3% |
5 905 zł/m² |
| 2014 |
88 |
340 614 zł |
+9,9% |
5 845 zł/m² |
| 2013 |
60 |
310 000 zł |
-8,8% |
5 824 zł/m² |
| 2012 |
65 |
340 000 zł |
+1,5% |
6 466 zł/m² |
| 2011 |
57 |
335 000 zł |
-6,3% |
6 396 zł/m² |
| 2010 |
88 |
357 500 zł |
— |
6 458 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stary Rembertów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
120 |
| Mediana ceny |
675 000 zł |
| Cena za m² |
11 880 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,6 m² |
| Typowy przedział |
308 550 – 1 343 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Starego Rembertowa
Rozkład obliczony na podstawie 1 886 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
9,6% |
| 240 000 – 320 000 zł |
18% |
| 320 000 – 520 000 zł |
43,7% |
| 520 000 – 730 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 730 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Starego Rembertowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 885 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 100 zł/m² |
10,1% |
| 5 100 – 6 100 zł/m² |
18,1% |
| 6 100 – 8 300 zł/m² |
44% |
| 8 300 – 11 000 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Starego Rembertowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,7% |
| 34 – 47 m² |
16,7% |
| 47 – 70 m² |
46,6% |
| 70 – 94 m² |
17,8% |
| Powyżej 94 m² |
9,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stary Rembertów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
236 250 zł |
8 344 zł/m² |
| 2 izby |
22,7% |
309 155 zł |
8 264 zł/m² |
| 3 izby |
44% |
382 150 zł |
7 283 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
487 314 zł |
7 439 zł/m² |
| 5 izb |
7,2% |
550 000 zł |
6 314 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
743 000 zł |
5 887 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Starego Rembertowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-21-28 |
471 |
368 020 zł |
771 zł/m² |
| 3-09-07 |
221 |
362 500 zł |
469 zł/m² |
| 3-09-12 |
187 |
480 000 zł |
716 zł/m² |
| 3-09-25 |
175 |
442 426 zł |
3 248 zł/m² |
| 3-09-17 |
155 |
447 253 zł |
623 zł/m² |
| 3-09-20 |
129 |
432 000 zł |
647 zł/m² |
| 3-09-21 |
117 |
446 375 zł |
810 zł/m² |
| 3-09-26 |
90 |
354 000 zł |
— |
| 3-09-22 |
65 |
380 000 zł |
1 677 zł/m² |
| 3-09-10 |
44 |
777 766 zł |
661 zł/m² |
Ceny działek na terenie Starego Rembertowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
158 |
684 zł/m² |
582 500 zł |
830 m² |
| Grunty rolne |
9 |
399 zł/m² |
391 818 zł |
971 m² |
| Grunty leśne |
5 |
252 zł/m² |
240 000 zł |
951 m² |
| Wszystkie działki |
252 |
586 zł/m² |
457 500 zł |
844 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Starego Rembertowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
258 |
123 |
0 |
53 |
82 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
8 |
0 |
5 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
3 193 |
1 900 |
0 |
363 |
930 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 675 000 zł (11 880 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (44% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Starego Rembertowa — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Starego Rembertowa?
Nieruchomości na terenie Starego Rembertowa kosztują średnio około 679 619 zł, czyli około 12 713 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Starego Rembertowa?
W tej chwili do wyboru są 293 nieruchomości: 275 mieszkań i 16 domów oraz 2 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Starego Rembertowa?
Znajdziesz tu oferty od 390 000 zł do 2 450 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 53 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 155 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Starego Rembertowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 482 360 zł |
| 2 pokoje | 36 m² | 543 351 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 715 638 zł |
| 4 pokoje | 100 m² | 1 099 706 zł |
| 5 pokoi | 146 m² | 1 177 667 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Starego Rembertowa?
Średnia cena to 12 713 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 372 zł/m², a dla domów spada do 9 244 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Starego Rembertowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.