Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Siarkowiec: 51 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 299 000 zł do 1 790 513 zł, średnio 487 842 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Siarkowiec według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Siarkowiec wyniosła 300 000 zł w 2025 roku, na podstawie 11 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 2,3%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 974 zł.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 974 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
-2,3%
mediana
Od 2021 roku
+38,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+11,1%
Tarnobrzeg: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Siarkowiec obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 5 974 zł/m², w obserwowanym przedziale od 234 000 zł do 425 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 400 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 47,6% transakcji zawarto między 220 000 zł a 350 000 zł, a 11,1% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale o sześciu i więcej izbach, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 54% sprzedanych lokali ma od 48 do 62 m², a 11,1% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tarnobrzeg: 270 000 zł) o 11,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Siarkowiec rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
350 000 zł |
+16,7% |
5 118 zł/m² |
| 2025 |
11 |
300 000 zł |
-2,3% |
5 974 zł/m² |
| 2024 |
18 |
306 955 zł |
+17,7% |
5 762 zł/m² |
| 2023 |
12 |
260 820 zł |
-3,4% |
4 973 zł/m² |
| 2022 |
13 |
270 000 zł |
+24,5% |
4 489 zł/m² |
| 2021 |
8 |
216 818 zł |
— |
4 074 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Siarkowiec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
5 974 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,8 m² |
| Typowy przedział |
234 000 – 425 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Siarkowiec
Rozkład obliczony na podstawie 63 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
9,5% |
| 190 000 – 220 000 zł |
15,9% |
| 220 000 – 350 000 zł |
47,6% |
| 350 000 – 400 000 zł |
15,9% |
| Powyżej 400 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Siarkowiec
Rozkład ceny za m² na podstawie 63 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 800 zł/m² |
9,5% |
| 3 800 – 4 300 zł/m² |
17,5% |
| 4 300 – 5 900 zł/m² |
46% |
| 5 900 – 6 600 zł/m² |
15,9% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Siarkowiec
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
7,9% |
| 39 – 48 m² |
12,7% |
| 48 – 62 m² |
54% |
| 62 – 72 m² |
14,3% |
| Powyżej 72 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Siarkowiec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
3,2% |
240 000 zł |
5 379 zł/m² |
| 4 izby |
12,7% |
255 820 zł |
5 424 zł/m² |
| 5 izb |
22,2% |
226 450 zł |
5 232 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
61,9% |
299 000 zł |
5 061 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Siarkowiec: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
289 zł/m² |
633 150 zł |
2 322 m² |
| Wszystkie działki |
9 |
258 zł/m² |
270 000 zł |
1 555 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Siarkowiec
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
21 |
12 |
0 |
1 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
1 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
126 |
65 |
0 |
21 |
40 |
Między 2021 a 2025 rokiem mediana na osiedlu Siarkowiec przeszła z 216 818 zł na 300 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 15% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Siarkowiec — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Siarkowiec?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Siarkowiec trzeba przeznaczyć średnio 487 842 zł, czyli około 8 535 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Siarkowiec?
Obecnie dostępnych ofert: 51.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Siarkowiec?
Znajdziesz tu oferty od 299 000 zł do 1 790 513 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Siarkowiec?
Zazwyczaj oferują około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Siarkowiec:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 45 m² | 384 107 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 524 815 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Siarkowiec?
Wynosi ona około 8 535 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Siarkowiec?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.