Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Serbinów: 97 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 225 000 zł do 400 000 zł, średnio 319 071 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Serbinów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Serbinów wyniosła 271 000 zł w 2025 roku, na podstawie 32 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 3,2%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 380 zł.
Mediana ceny sprzedaży
271 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 380 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
32
2025
Ceny w ciągu roku
+3,2%
mediana
Od 2021 roku
+29%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,4%
Tarnobrzeg: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-39,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Serbinów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 271 000 zł, czyli 5 380 zł/m², w obserwowanym przedziale od 184 400 zł do 395 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 39% transakcji zawarto między 220 000 zł a 280 000 zł, a 10,2% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale o sześciu i więcej izbach, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 49,2% sprzedanych lokali ma od 48 do 60 m², a 10,2% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Tarnobrzeg: 270 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 39,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 265 000 zł i 5 419 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 277 500 zł (5 283 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Serbinów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
265 000 zł |
-2,2% |
5 419 zł/m² |
| 2025 |
32 |
271 000 zł |
+3,2% |
5 380 zł/m² |
| 2024 |
28 |
262 500 zł |
+7,1% |
5 102 zł/m² |
| 2023 |
23 |
245 000 zł |
+13,7% |
4 600 zł/m² |
| 2022 |
16 |
215 500 zł |
+2,6% |
4 450 zł/m² |
| 2021 |
13 |
210 000 zł |
— |
4 136 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Serbinów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
32 |
| Mediana ceny |
271 000 zł |
| Cena za m² |
5 380 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,9 m² |
| Typowy przedział |
184 400 – 395 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Serbinów
Rozkład obliczony na podstawie 118 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
10,2% |
| 190 000 – 220 000 zł |
16,9% |
| 220 000 – 280 000 zł |
39% |
| 280 000 – 360 000 zł |
23,7% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Serbinów
Rozkład ceny za m² na podstawie 118 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
11% |
| 3 700 – 4 400 zł/m² |
16,9% |
| 4 400 – 5 400 zł/m² |
39,8% |
| 5 400 – 6 300 zł/m² |
22% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Serbinów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
11,9% |
| 36 – 48 m² |
4,2% |
| 48 – 60 m² |
49,2% |
| 60 – 63 m² |
24,6% |
| Powyżej 63 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Serbinów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
3,4% |
195 500 zł |
6 041 zł/m² |
| 4 izby |
7,7% |
255 000 zł |
5 650 zł/m² |
| 5 izb |
16,2% |
240 000 zł |
5 204 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
72,6% |
265 000 zł |
4 753 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Serbinów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
12 |
151 zł/m² |
108 100 zł |
786 m² |
| Wszystkie działki |
13 |
166 zł/m² |
116 000 zł |
799 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Serbinów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
50 |
32 |
0 |
4 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
6 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
206 |
122 |
0 |
39 |
45 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Serbinów średnia bez wartości skrajnych wynosi 288 357 zł, przy medianie 271 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 380 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Serbinów
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Serbinów?
Licz się ze średnią kwotą 319 071 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Serbinów, czyli około 5 756 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Serbinów?
W tej chwili do wyboru są 97 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 225 000 zł do 400 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Serbinów?
Zazwyczaj oferują około 55 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Serbinów?
Średnia cena to 5 756 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Serbinów?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.