Ceny nieruchomości osiedla Widok według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Widok? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 293 750 zł — to mediana wyliczona z 14 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2014 roku zmiana wynosi +52,2%.
Mediana ceny sprzedaży
293 750 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 214 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-1,3%
mediana
Od 2014 roku
+52,2%
mediana
Wobec mediany miejscowości
-15,8%
Świebodzin: 348 834 zł
Wobec mediany krajowej
-34,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Widok obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 293 750 zł, czyli 6 214 zł/m², w obserwowanym przedziale od 166 000 zł do 505 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 310 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,6% transakcji zawarto między 160 000 zł a 220 000 zł, a 11,2% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 48,8% sprzedanych lokali ma od 45 do 56 m², a 8,8% przekracza 67 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 15,8% niższa od mediany miejscowości (Świebodzin: 348 834 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 34,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 410 000 zł (7 542 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Widok rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
212 500 zł |
-27,7% |
7 328 zł/m² |
| 2025 |
14 |
293 750 zł |
-1,3% |
6 214 zł/m² |
| 2024 |
10 |
297 500 zł |
-10,1% |
6 577 zł/m² |
| 2023 |
10 |
331 000 zł |
+3,4% |
5 983 zł/m² |
| 2022 |
7 |
320 000 zł |
+11,9% |
7 601 zł/m² |
| 2021 |
7 |
286 000 zł |
+43,8% |
6 313 zł/m² |
| 2020 |
40 |
198 852 zł |
+16,4% |
3 852 zł/m² |
| 2019 |
62 |
170 775 zł |
— |
3 352 zł/m² |
| 2017 |
25 |
170 000 zł |
-11,8% |
3 233 zł/m² |
| 2016 |
11 |
192 688 zł |
+26,7% |
3 350 zł/m² |
| 2015 |
20 |
152 107 zł |
-21,2% |
3 298 zł/m² |
| 2014 |
30 |
192 956 zł |
+135,3% |
3 375 zł/m² |
| 2013 |
3 |
82 000 zł |
-7,9% |
1 987 zł/m² |
| 2012 |
1 |
89 000 zł |
-32,6% |
2 342 zł/m² |
| 2011 |
3 |
132 000 zł |
+55,3% |
2 397 zł/m² |
| 2010 |
3 |
85 000 zł |
— |
2 639 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Widok: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
293 750 zł |
| Cena za m² |
6 214 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,7 m² |
| Typowy przedział |
166 000 – 505 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Widok
Rozkład obliczony na podstawie 250 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10% |
| 140 000 – 160 000 zł |
20% |
| 160 000 – 220 000 zł |
41,6% |
| 220 000 – 310 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 310 000 zł |
11,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Widok
Rozkład ceny za m² na podstawie 250 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 200 zł/m² |
13,2% |
| 3 200 – 3 300 zł/m² |
12,4% |
| 3 300 – 3 900 zł/m² |
46% |
| 3 900 – 6 600 zł/m² |
18% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Widok
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
10,8% |
| 40 – 45 m² |
13,6% |
| 45 – 56 m² |
48,8% |
| 56 – 67 m² |
18% |
| Powyżej 67 m² |
8,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Widok: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
95 000 zł |
3 905 zł/m² |
| 2 izby |
41,2% |
162 000 zł |
4 029 zł/m² |
| 3 izby |
44,4% |
203 000 zł |
4 333 zł/m² |
| 4 izby |
10,8% |
255 500 zł |
4 654 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
302 500 zł |
5 180 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Widok
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
22 |
14 |
0 |
0 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
5 |
0 |
0 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
342 |
258 |
0 |
6 |
78 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Widok średnia bez wartości skrajnych wynosi 312 500 zł, przy medianie 293 750 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 214 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Widok: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Widok?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Widok trzeba przeznaczyć średnio 419 000 zł, czyli około 7 351 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Widok?
W tej chwili do wyboru są 39 nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 57 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 7 351 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Widok?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie.