Znajdź 233 nieruchomości na sprzedaż na terenie Cierni, w cenach między 199 000 zł a 1 499 000 zł, przy średniej cenie 775 455 zł.
Ceny nieruchomości Cierni według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Cierni? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 160 000 zł — to mediana wyliczona z 7 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2012 roku zmiana wynosi +115,8%.
Mediana ceny sprzedaży
160 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 156 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+4,9%
mediana
Od 2012 roku
+115,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-36,6%
Świebodzice: 252 500 zł
Wobec mediany krajowej
-64,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Cierni obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 160 000 zł, czyli 5 156 zł/m², w obserwowanym przedziale od 36 995 zł do 234 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 38 000 zł do 330 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 71 000 zł a 160 000 zł, a 10,4% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 37 do 61 m², a 8,3% przekracza 100 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 36,6% niższa od mediany gminy (Świebodzice: 252 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cierni rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
145 000 zł |
-9,4% |
3 747 zł/m² |
| 2025 |
7 |
160 000 zł |
+4,9% |
5 156 zł/m² |
| 2024 |
8 |
152 500 zł |
+5,2% |
4 105 zł/m² |
| 2023 |
6 |
145 000 zł |
+45% |
2 602 zł/m² |
| 2022 |
7 |
100 000 zł |
-42,9% |
2 983 zł/m² |
| 2021 |
9 |
175 000 zł |
+96,6% |
2 950 zł/m² |
| 2020 |
11 |
89 000 zł |
+48,3% |
2 691 zł/m² |
| 2019 |
13 |
60 000 zł |
-15,5% |
1 327 zł/m² |
| 2018 |
5 |
71 000 zł |
+1,4% |
1 937 zł/m² |
| 2017 |
4 |
70 000 zł |
-54,5% |
1 063 zł/m² |
| 2016 |
7 |
154 000 zł |
+234,8% |
2 475 zł/m² |
| 2015 |
5 |
46 000 zł |
+7% |
1 250 zł/m² |
| 2014 |
1 |
43 000 zł |
-69,3% |
1 315 zł/m² |
| 2013 |
1 |
140 000 zł |
+88,8% |
2 637 zł/m² |
| 2012 |
6 |
74 150 zł |
— |
1 740 zł/m² |
| 2010 |
3 |
79 593 zł |
— |
2 460 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ciernie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
160 000 zł |
| Cena za m² |
5 156 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
36,9 m² |
| Typowy przedział |
36 995 – 234 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cierni
Rozkład obliczony na podstawie 96 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 000 zł |
10,4% |
| 38 000 – 71 000 zł |
17,7% |
| 71 000 – 160 000 zł |
43,8% |
| 160 000 – 330 000 zł |
17,7% |
| Powyżej 330 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cierni
Rozkład ceny za m² na podstawie 96 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,4% |
| 1 100 – 1 600 zł/m² |
16,7% |
| 1 600 – 3 400 zł/m² |
44,8% |
| 3 400 – 4 900 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cierni
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,4% |
| 29 – 37 m² |
17,7% |
| 37 – 61 m² |
43,8% |
| 61 – 100 m² |
19,8% |
| Powyżej 100 m² |
8,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ciernie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,3% |
100 000 zł |
4 297 zł/m² |
| 2 izby |
38,5% |
75 000 zł |
2 389 zł/m² |
| 3 izby |
30,2% |
117 000 zł |
2 023 zł/m² |
| 4 izby |
17,7% |
270 000 zł |
3 259 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
240 000 zł |
2 293 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,1% |
640 000 zł |
4 425 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cierni
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ciernie 4 |
325 |
92 500 zł |
32 zł/m² |
| Ciernie 5 |
138 |
401 492 zł |
24 zł/m² |
Ceny działek na terenie Cierni: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
215 |
40 zł/m² |
75 000 zł |
2 237 m² |
| Grunty rolne |
93 |
4,0 zł/m² |
50 000 zł |
9 655 m² |
| Wszystkie działki |
322 |
31 zł/m² |
72 620 zł |
2 368 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cierni
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
43 |
19 |
0 |
20 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
5 |
0 |
12 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
702 |
190 |
0 |
368 |
144 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Cierni średnia bez wartości skrajnych wynosi 168 600 zł, przy medianie 160 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 156 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Cierni w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Cierni?
Licz się ze średnią kwotą 775 455 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Cierni, czyli około 5 059 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Cierni?
Aktualna oferta to około 233 nieruchomości: 6 domów i 5 mieszkań oraz 222 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Cierni?
Ceny wahają się od około 199 000 zł do 1 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Cierni?
Średnia powierzchnia to około 153 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 236 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Cierni?
Średnio wychodzi około 5 059 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 836 zł/m², a dla domów rośnie do 5 102 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Cierni?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.