Domy i mieszkania na sprzedaż Radłów (obszar wiejski)

Znajdź 73 domy na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Radłów, w cenach między 240 000 zł a 1 090 000 zł, przy średniej cenie 472 714 zł.

59 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Radłów

Średnia cena 472 714 zł cena sprzedaży
Przedział cen 240 000–1 090 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 130 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 640 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

14 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    14 nieruchomości

Ile pokoi

14 łącznie
43% 5+ pokoi
  • 1 pokój 21,4%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 21,4%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 14,3%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 42,9%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

14 łącznie
  • 240 000–255 000 zł 21,4%
    3 nieruchomości
  • 280 000–380 000 zł 35,7%
    5 nieruchomości
  • 385 000–390 000 zł 7,1%
    1 nieruchomość
  • 415 000–625 000 zł 21,4%
    3 nieruchomości
  • 1 090 000–1 095 000 zł 14,3%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

14 łącznie
  • 40–70 m² 21,4%
    3 nieruchomości
  • 70–90 m² 21,4%
    3 nieruchomości
  • 100–190 m² 21,4%
    3 nieruchomości
  • 190–210 m² 35,7%
    5 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Radłów liczy 73 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 130 m², przy cenie 3 640 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 6-pokojowe, a dalej opcje 2- i 3-pokojowe.

Rynek gruntów na obszarze wiejskim gminy Radłów to przede wszystkim działki: 70 transakcji w 2025 roku przy medianie 7,0 zł/m², jak wynika z rejestru cen nieruchomości. Od 2011 roku mediana ceny metra wzrosła o 252,8%.

Mediana ceny gruntu 7,0 zł/m² 2025
Mediana ceny działki 39 700 zł 2025
Sprzedaże działek 70 2025
Cena m² w ciągu roku -2,5% mediana
Wobec mediany gminy -20% Radłów: 5,0 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Radłów: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 15 50 zł/m² 50 001 zł 1 556 m²
Grunty rolne 697 4,0 zł/m² 22 000 zł 4 500 m²
Wszystkie działki 905 4,0 zł/m² 25 000 zł 4 333 m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Radłów

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
ObrębTransakcjeDziałki zł/m²
Wola Radłowska 167 7,9 zł/m²
Zabawa 129 4,0 zł/m²
Przybysławice 114 2,9 zł/m²
Biskupice Radłowskie 105 3,0 zł/m²
Wał Ruda 97 4,0 zł/m²
Niwka 93 32 zł/m²
Zdrochec 51 2,8 zł/m²
Marcinkowice 45 2,5 zł/m²
Glów 36 2,4 zł/m²
Siedlec 29 8,6 zł/m²

W rejestrze cen brak wystarczającej liczby sprzedaży mieszkań i domów na obszarze wiejskim gminy Radłów, dlatego obraz rynku opiera się na gruntach. Metr działki budowlanej (50 zł) kosztuje tu 12,5 razy więcej niż metr gruntu rolnego (4,0 zł). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe z aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Radłów?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Radłów kosztują średnio około 472 714 zł, czyli około 3 640 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Radłów?

Aktualna oferta to około 73 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Radłów?

Ceny wahają się od około 240 000 zł do 1 090 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 130 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 3 640 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Radłów?

Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.