Domy i mieszkania na sprzedaż Radłów

Kup nieruchomość na terenie Radłowa: 36 nieruchomości w cenach od 485 000 zł do 550 000 zł, przy średniej cenie 511 333 zł.

33 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Radłowa

Średnia cena 511 333 zł cena sprzedaży
Przedział cen 485 000–550 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 109 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 706 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

3 łącznie
67% mieszkania
  • Mieszkania 66,7%
    2 nieruchomości
  • Domy 33,3%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

3 łącznie
67% 4 pokoje
  • 4 pokoje 66,7%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

3 łącznie
  • 485 000–490 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość
  • 495 000–500 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość
  • 550 000–555 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

3 łącznie
  • 80–90 m² 66,7%
    2 nieruchomości
  • 160–170 m² 33,3%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 83 m² 160 m²
Cena za metr kwadratowy 5 928 zł/m² 3 438 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Radłowa liczy 36 nieruchomości. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 83 m², przy cenie 5 928 zł/m², wobec 160 m² i 3 438 zł/m² w przypadku domów.

Mieszkania 4-pokojowe dominują.

Ile kosztuje nieruchomość na terenie Radłowa? W 2024 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 180 000 zł — to mediana wyliczona z 5 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN).

Mediana ceny sprzedaży 180 000 zł 2024
Mediana ceny za m² 4 941 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 5 2024
Wobec mediany gminy tyle samo Radłów: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej -56,6% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla Radłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 4 941 zł/m², w obserwowanym przedziale od 52 800 zł do 504 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 57 000 zł do 460 000 zł (około 67% rynku).

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 38,7 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Radłów: 180 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 56,6% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radłowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 400 000 zł +5,3% 4 932 zł/m²
2025 1 380 000 zł +111,1% 5 412 zł/m²
2024 5 180 000 zł -22,2% 4 941 zł/m²
2023 4 231 500 zł +78,1% 3 444 zł/m²
2022 1 130 000 zł — 2 157 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Radłów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 180 000 zł
Cena za m² 4 941 zł/m²
Mediana powierzchni 38,7 m²
Typowy przedział 52 800 –
504 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radłowa

Rozkład obliczony na podstawie 12 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 57 000 zł 16,7%
57 000 – 130 000 zł 8,3%
130 000 – 400 000 zł 41,7%
400 000 – 460 000 zł 16,7%
Powyżej 460 000 zł 16,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radłowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 12 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 16,7%
1 100 – 3 000 zł/m² 16,7%
3 000 – 5 100 zł/m² 33,3%
5 100 – 5 700 zł/m² 16,7%
Powyżej 5 700 zł/m² 16,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Radłów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 10% 400 000 zł 4 941 zł/m²
3 izby 20% 43 000 zł 946 zł/m²
4 izby 10% 120 000 zł 5 106 zł/m²
5 izb 40% 250 000 zł 4 118 zł/m²
6 izb i więcej 20% 255 000 zł 3 785 zł/m²

Ceny działek na terenie Radłowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 7 98 zł/m² 100 000 zł 1 024 m²
Grunty rolne 235 11 zł/m² 27 500 zł 2 700 m²
Wszystkie działki 318 14 zł/m² 36 933 zł 2 600 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radłowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 36 1 0 24 11
2026 (do 17.08) 8 1 0 4 3
Razem 2010–2026 444 12 0 367 65

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 180 000 zł (4 941 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale pięcioizbowe (40% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Radłowa?

Na zakup nieruchomości na terenie Radłowa trzeba przeznaczyć średnio 511 333 zł, czyli około 4 706 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Radłowa?

Aktualna oferta to około 36 nieruchomości: 2 mieszkania i 1 dom oraz 33 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Radłowa?

Znajdziesz tu oferty od 485 000 zł do 550 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Radłowa?

Średnio mają około 109 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 160 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 83 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Radłowa?

Średnio wychodzi około 4 706 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 928 zł/m², a dla domów spada do 3 438 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radłowa?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 6-pokojowy dom.