Domy i mieszkania na sprzedaż Wądoły

Porównaj 200 domów na sprzedaż na terenie Wądołów — średnia cena to 635 000 zł, a ceny sięgają od 220 000 zł do 1 490 000 zł.

192 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Wądołów

Średnia cena 635 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 220 000–1 490 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 137 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 635 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

8 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    8 nieruchomości

Ile pokoi

8 łącznie
75% 4 pokoje
  • 1 pokój 25,0%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 75,0%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

8 łącznie
  • 220 000–225 000 zł 25,0%
    2 nieruchomości
  • 415 000–420 000 zł 50,0%
    4 nieruchomości
  • 1 490 000–1 495 000 zł 25,0%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

8 łącznie
  • 90–100 m² 50,0%
    4 nieruchomości
  • 160–170 m² 25,0%
    2 nieruchomości
  • 200–210 m² 25,0%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Wądołów liczy 200 nieruchomości. Domy mają około 137 m² przy średniej cenie 4 635 zł/m².

Domy 4-pokojowe występują najczęściej.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Wądołów wyniosła 370 000 zł w 2022 roku, na podstawie 21 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 19,4%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 184 zł.

Mediana ceny sprzedaży 370 000 zł 2022
Mediana ceny za m² 5 184 zł/m² 2022
Zarejestrowane sprzedaże 21 2022
Ceny w ciągu roku +19,4% mediana
Od 2019 roku +27,2% mediana
Wobec mediany gminy +25,3% Oleśnica: 295 392 zł
Wobec mediany krajowej +7,5% Polska: 344 168 zł

Statystyki dla Wądołów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 000 zł, czyli 5 184 zł/m², w obserwowanym przedziale od 310 000 zł do 400 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 290 000 zł do 400 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 50% transakcji zawarto między 310 000 zł a 370 000 zł, a 12,5% przekroczyło 400 000 zł.

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 71,7 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Oleśnica: 295 392 zł) o 25,3%, a medianę krajową (344 168 zł) przewyższa o 7,5%.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wądołów rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2024 1 590 000 zł — 7 879 zł/m²
2022 21 370 000 zł +19,4% 5 184 zł/m²
2021 20 310 000 zł — 4 129 zł/m²
2019 5 290 934 zł -0,7% 4 200 zł/m²
2018 1 293 000 zł — 4 245 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wądoły: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2022)
Sprzedaże 21
Mediana ceny 370 000 zł
Cena za m² 5 184 zł/m²
Mediana powierzchni 71,7 m²
Typowy przedział 310 000 –
400 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wądołów

Rozkład obliczony na podstawie 48 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 290 000 zł 8,3%
290 000 – 310 000 zł 12,5%
310 000 – 370 000 zł 50%
370 000 – 400 000 zł 16,7%
Powyżej 400 000 zł 12,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wądołów

Rozkład ceny za m² na podstawie 48 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 075 zł/m² 10,4%
4 075 – 4 138 zł/m² 18,8%
4 138 – 5 020 zł/m² 41,7%
5 020 – 5 583 zł/m² 18,8%
Powyżej 5 583 zł/m² 10,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wądoły: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 81,2% 340 000 zł 4 671 zł/m²
4 izby 18,8% 291 732 zł 4 539 zł/m²

Ceny działek na terenie Wądołów: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 23 130 zł/m² 180 000 zł 1 065 m²
Grunty rolne 9 93 zł/m² 106 000 zł 1 306 m²
Wszystkie działki 35 128 zł/m² 166 400 zł 1 232 m²

Trajektorię cen Wądołów widać w dłuższej perspektywie: 290 934 zł mediany w 2019 roku, 370 000 zł w 2022 roku, czyli +27,2%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 5% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wądołów?

Na zakup nieruchomości na terenie Wądołów trzeba przeznaczyć średnio 635 000 zł, czyli około 4 635 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Wądołów?

W tej chwili do wyboru są 200 nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wądołów?

Znajdziesz tu oferty od 220 000 zł do 1 490 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wądołów?

Średnio mają około 137 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wądołów?

Wynosi ona około 4 635 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Wądołów?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom.