Znajdź 58 nieruchomości na sprzedaż na terenie Otmętu, w cenach między 230 000 zł a 829 000 zł, przy średniej cenie 354 765 zł.
Ceny nieruchomości Otmętu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Otmętu wyniosła 360 867 zł w 2023 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie miejscowości (Krapkowice) mediana to 332 250 zł. Zmiana roczna: +36,7%.
Mediana ceny sprzedaży
360 867 zł
2023
Mediana ceny za m²
7 063 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
87
2023
Ceny w ciągu roku
+36,7%
mediana
Od 2010 roku
+111%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+8,6%
Krapkowice: 332 250 zł
Wobec mediany krajowej
-4,8%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Otmętu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 360 867 zł, czyli 7 063 zł/m², w obserwowanym przedziale od 165 000 zł do 544 660 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,6% transakcji zawarto między 160 000 zł a 260 000 zł, a 10,6% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,6% sprzedanych lokali ma od 44 do 58 m², a 9,4% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Krapkowice: 332 250 zł) o 8,6%, a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 4,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 15 sprzedaży mieszkań, z medianą 300 000 zł i 6 791 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 300 000 zł (6 791 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Otmętu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
15 |
300 000 zł |
+123,9% |
6 791 zł/m² |
| 2025 |
1 |
134 000 zł |
— |
4 089 zł/m² |
| 2023 |
87 |
360 867 zł |
+36,7% |
7 063 zł/m² |
| 2022 |
127 |
264 001 zł |
+6,7% |
5 000 zł/m² |
| 2021 |
48 |
247 500 zł |
+37,5% |
4 380 zł/m² |
| 2020 |
20 |
180 000 zł |
+2,9% |
3 706 zł/m² |
| 2019 |
44 |
175 000 zł |
-6,2% |
3 948 zł/m² |
| 2018 |
36 |
186 500 zł |
+19,2% |
3 800 zł/m² |
| 2017 |
36 |
156 500 zł |
+2,6% |
3 015 zł/m² |
| 2016 |
22 |
152 500 zł |
+0,3% |
3 214 zł/m² |
| 2015 |
28 |
152 000 zł |
-1,9% |
2 902 zł/m² |
| 2014 |
27 |
155 000 zł |
+4,4% |
3 227 zł/m² |
| 2013 |
49 |
148 504 zł |
-1,3% |
3 240 zł/m² |
| 2012 |
39 |
150 500 zł |
-8% |
3 428 zł/m² |
| 2011 |
24 |
163 500 zł |
-4,4% |
3 340 zł/m² |
| 2010 |
56 |
171 000 zł |
— |
3 540 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Otmęt: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
87 |
| Mediana ceny |
360 867 zł |
| Cena za m² |
7 063 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51 m² |
| Typowy przedział |
165 000 – 544 660 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Otmętu
Rozkład obliczony na podstawie 659 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9,7% |
| 120 000 – 160 000 zł |
19,9% |
| 160 000 – 260 000 zł |
41,6% |
| 260 000 – 370 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 370 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Otmętu
Rozkład ceny za m² na podstawie 659 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł/m² |
9,4% |
| 2 600 – 3 300 zł/m² |
19,4% |
| 3 300 – 4 900 zł/m² |
42,6% |
| 4 900 – 6 200 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Otmętu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,2% |
| 38 – 44 m² |
19% |
| 44 – 58 m² |
41,6% |
| 58 – 72 m² |
19,9% |
| Powyżej 72 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Otmęt: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
242 000 zł |
4 981 zł/m² |
| 2 izby |
28,8% |
166 581 zł |
4 369 zł/m² |
| 3 izby |
43,7% |
223 000 zł |
4 427 zł/m² |
| 4 izby |
19% |
188 000 zł |
3 613 zł/m² |
| 5 izb |
6,1% |
269 500 zł |
3 314 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
184 500 zł |
3 486 zł/m² |
Ceny działek na terenie Otmętu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
172 zł/m² |
220 000 zł |
1 787 m² |
| Wszystkie działki |
12 |
116 zł/m² |
200 966 zł |
2 394 m² |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Otmętu zamyka się między 165 000 zł a 544 660 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,7% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 10,6% powyżej 370 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Otmętu: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Otmętu?
Nieruchomości na terenie Otmętu kosztują średnio około 354 765 zł, czyli około 5 548 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Otmętu?
Aktualna oferta to około 58 nieruchomości: 14 mieszkań i 3 domy oraz 41 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 230 000 zł do 829 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Otmętu?
Średnia powierzchnia to około 64 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 146 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 46 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Otmętu?
Wynosi ona około 5 548 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 498 zł/m², a dla domów spada do 4 142 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Otmętu?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.