Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle 700-lecia

Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla 700-lecia.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu 700-lecia wyniosła 152 000 zł w 2017 roku, na podstawie 11 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 24,1%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 556 zł.

Mediana ceny sprzedaży 152 000 zł 2017
Mediana ceny za m² 2 556 zł/m² 2017
Zarejestrowane sprzedaże 11 2017
Ceny w ciągu roku +24,1% mediana
Od 2016 roku +24,1% mediana
Wobec mediany miejscowości -11,6% Gostyń: 171 900 zł
Wobec mediany krajowej -32,2% Polska: 224 335 zł

Statystyki dla osiedla 700-lecia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 152 000 zł, czyli 2 556 zł/m², w obserwowanym przedziale od 95 000 zł do 217 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 92 000 zł do 290 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 36,4% transakcji zawarto między 140 000 zł a 210 000 zł, a 11,4% przekroczyło 290 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 22,7% sprzedanych lokali ma od 52 do 60 m², a 13,6% przekracza 69 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 11,6% niższa od mediany miejscowości (Gostyń: 171 900 zł), a od mediany krajowej (224 335 zł) jest o 32,2% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla 700-lecia rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 4 317 000 zł -24,5% 5 279 zł/m²
2024 1 420 000 zł +53,3% 6 061 zł/m²
2023 2 274 000 zł +37% 4 790 zł/m²
2022 3 200 000 zł -4,8% 4 413 zł/m²
2021 3 210 000 zł — 3 145 zł/m²
2018 4 161 500 zł +6,2% 2 864 zł/m²
2017 11 152 000 zł +24,1% 2 556 zł/m²
2016 6 122 500 zł -11,9% 2 190 zł/m²
2015 2 139 000 zł +46,3% 2 326 zł/m²
2014 3 95 000 zł +8% 2 923 zł/m²
2013 1 88 000 zł -39,3% 2 749 zł/m²
2012 1 145 000 zł — 2 415 zł/m²
2010 3 155 000 zł — 2 679 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle 700-lecia: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2017)
Sprzedaże 11
Mediana ceny 152 000 zł
Cena za m² 2 556 zł/m²
Mediana powierzchni 60 m²
Typowy przedział 95 000 –
217 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu 700-lecia

Rozkład obliczony na podstawie 44 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 92 000 zł 11,4%
92 000 – 140 000 zł 20,5%
140 000 – 210 000 zł 36,4%
210 000 – 290 000 zł 20,5%
Powyżej 290 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu 700-lecia

Rozkład ceny za m² na podstawie 44 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 300 zł/m² 11,4%
2 300 – 2 500 zł/m² 15,9%
2 500 – 3 100 zł/m² 40,9%
3 100 – 5 400 zł/m² 20,5%
Powyżej 5 400 zł/m² 11,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu 700-lecia

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 0%
32 – 52 m² 22,7%
52 – 60 m² 22,7%
60 – 69 m² 40,9%
Powyżej 69 m² 13,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle 700-lecia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 4,8% 92 500 zł 2 846 zł/m²
3 izby 16,7% 90 000 zł 3 162 zł/m²
4 izby 57,1% 182 500 zł 3 248 zł/m²
5 izb 4,8% 121 500 zł 2 274 zł/m²
6 izb i więcej 16,7% 181 000 zł 3 771 zł/m²

Trajektorię cen osiedla 700-lecia widać w dłuższej perspektywie: 122 500 zł mediany w 2016 roku, 152 000 zł w 2017 roku, czyli +24,1%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 83,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w okolicach osiedla 700-lecia?

Nieruchomości w okolicach osiedla 700-lecia kosztują średnio około 606 492 zł, czyli około 5 109 zł/m².

Jak duża jest oferta w okolicach osiedla 700-lecia?

Obecnie dostępnych ofert: 27: 15 domów i 12 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 239 000 zł do 1 299 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 162 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach osiedla 700-lecia:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje50 m²270 500 zł
3 pokoje58 m²303 000 zł
4 pokoje142 m²722 800 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 5 109 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 617 zł/m², a dla domów spada do 4 949 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w okolicach osiedla 700-lecia?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.