Mamy 121 nieruchomości na sprzedaż na terenie Tarnowa, w cenach od 247 836 zł do 3 500 000 zł, przy średniej cenie 767 832 zł.
Ceny nieruchomości Tarnowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Tarnowa? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 434 500 zł — to mediana wyliczona z 45 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2019 roku zmiana wynosi +163,3%.
Mediana ceny sprzedaży
434 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 500 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
45
2025
Ceny w ciągu roku
+27,8%
mediana
Od 2019 roku
+163,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+3,5%
Tarnowski: 420 000 zł
Wobec mediany krajowej
-3,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tarnowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 434 500 zł, czyli 6 500 zł/m², w obserwowanym przedziale od 156 900 zł do 599 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 490 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 260 000 zł a 380 000 zł, a 9,6% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 52 do 68 m², a 11,1% przekracza 92 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Tarnowski: 420 000 zł) o 3,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 3,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 367 500 zł i 6 901 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 434 500 zł (6 500 zł/m²) przy 29 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tarnowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
367 500 zł |
-15,4% |
6 901 zł/m² |
| 2025 |
45 |
434 500 zł |
+27,8% |
6 500 zł/m² |
| 2024 |
67 |
340 000 zł |
+19,7% |
5 861 zł/m² |
| 2023 |
86 |
284 001 zł |
-6,9% |
5 667 zł/m² |
| 2022 |
21 |
305 000 zł |
+19,6% |
4 854 zł/m² |
| 2021 |
34 |
255 000 zł |
+2% |
3 718 zł/m² |
| 2020 |
24 |
250 000 zł |
+51,5% |
4 317 zł/m² |
| 2019 |
10 |
165 000 zł |
-2,9% |
3 848 zł/m² |
| 2018 |
4 |
170 000 zł |
+61,9% |
3 118 zł/m² |
| 2017 |
3 |
105 000 zł |
-34,4% |
1 964 zł/m² |
| 2016 |
1 |
160 000 zł |
— |
2 676 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tarnów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
45 |
| Mediana ceny |
434 500 zł |
| Cena za m² |
6 500 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
61,9 m² |
| Typowy przedział |
156 900 – 599 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnowa
Rozkład obliczony na podstawie 301 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
10,3% |
| 200 000 – 260 000 zł |
16,9% |
| 260 000 – 380 000 zł |
44,9% |
| 380 000 – 490 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 490 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tarnowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 297 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
9,4% |
| 3 400 – 4 500 zł/m² |
18,5% |
| 4 500 – 6 100 zł/m² |
44,4% |
| 6 100 – 7 100 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 m² |
11,1% |
| 45 – 52 m² |
14,8% |
| 52 – 68 m² |
45,5% |
| 68 – 92 m² |
17,5% |
| Powyżej 92 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tarnów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
5,8% |
259 001 zł |
5 642 zł/m² |
| 3 izby |
43% |
280 001 zł |
5 390 zł/m² |
| 4 izby |
42% |
340 000 zł |
5 447 zł/m² |
| 5 izb |
6,1% |
449 000 zł |
5 238 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,1% |
500 000 zł |
5 316 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tarnowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wola Rzędzińska |
569 |
— |
20 zł/m² |
| Koszyce Wielkie |
322 |
270 000 zł |
77 zł/m² |
| Koszyce Małe |
314 |
— |
76 zł/m² |
| Zgłobice |
268 |
— |
62 zł/m² |
| Zbylitowska Góra |
246 |
— |
77 zł/m² |
| Tarnowiec |
180 |
335 000 zł |
71 zł/m² |
| Zawada |
163 |
— |
48 zł/m² |
| Jodłówka-Wałki |
152 |
— |
22 zł/m² |
| Błonie |
135 |
— |
54 zł/m² |
| Nowodworze |
92 |
— |
53 zł/m² |
Ceny działek na terenie Tarnowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
30 |
111 zł/m² |
96 750 zł |
934 m² |
| Grunty rolne |
1 646 |
50 zł/m² |
75 000 zł |
1 500 m² |
| Grunty leśne |
51 |
9,1 zł/m² |
14 000 zł |
2 510 m² |
| Wszystkie działki |
2 225 |
45 zł/m² |
70 000 zł |
1 583 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tarnowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
351 |
45 |
0 |
211 |
95 |
| 2026 (do 17.08) |
54 |
6 |
0 |
34 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
3 641 |
301 |
0 |
2 506 |
834 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Tarnowa zamyka się między 156 900 zł a 599 200 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,3% nieruchomości sprzedano poniżej 200 000 zł, a 9,6% powyżej 490 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Tarnowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Tarnowa?
Licz się ze średnią kwotą 767 832 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Tarnowa, czyli około 5 720 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 121 nieruchomości: 74 domy i 47 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 247 836 zł do 3 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Tarnowa?
Średnio mają około 134 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 176 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 68 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Tarnowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 50 m² | 511 200 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 462 085 zł |
| 4 pokoje | 111 m² | 727 317 zł |
| 5 pokoi | 161 m² | 966 057 zł |
| 6 pokoi | 191 m² | 1 064 974 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Tarnowa?
Średnia cena to 5 720 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 744 zł/m², a dla domów spada do 5 222 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Tarnowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.