Zobacz 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Raciąża: ceny od 160 000 zł do 2 800 000 zł, średnio 614 627 zł.
Ceny nieruchomości Raciąża według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Raciąża? Odpowiedź dają sprzedaże w 2011 roku: 6 754 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 5 885 zł a 17 700 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
6 754 zł
2011
Mediana ceny za m²
188 zł/m²
2011
Zarejestrowane sprzedaże
11
2011
Ceny w ciągu roku
-83,9%
mediana
Od 2010 roku
-83,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-95,6%
Płoński: 154 972 zł
Wobec mediany krajowej
-96,6%
Polska: 199 708 zł
Statystyki dla Raciąża obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 6 754 zł, czyli 188 zł/m², w obserwowanym przedziale od 5 885 zł do 17 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 6 600 zł do 60 000 zł (około 75% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 41 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 95,6% niższa od mediany powiatu (Płoński: 154 972 zł), a od mediany krajowej (199 708 zł) jest o 96,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Raciąża rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2024 |
1 |
100 000 zł |
— |
2 299 zł/m² |
| 2022 |
1 |
63 200 zł |
+121,8% |
1 487 zł/m² |
| 2021 |
3 |
28 500 zł |
— |
647 zł/m² |
| 2018 |
2 |
32 500 zł |
— |
649 zł/m² |
| 2015 |
1 |
40 000 zł |
— |
808 zł/m² |
| 2011 |
11 |
6 754 zł |
-83,9% |
188 zł/m² |
| 2010 |
5 |
41 900 zł |
— |
740 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Raciąż: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2011) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
6 754 zł |
| Cena za m² |
188 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41 m² |
| Typowy przedział |
5 885 – 17 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Raciąża
Rozkład obliczony na podstawie 24 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 600 zł |
12,5% |
| 6 600 – 9 400 zł |
16,7% |
| 9 400 – 40 000 zł |
37,5% |
| 40 000 – 60 000 zł |
20,8% |
| Powyżej 60 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Raciąża
Rozkład ceny za m² na podstawie 24 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 zł/m² |
0% |
| 160 – 190 zł/m² |
33,3% |
| 190 – 740 zł/m² |
33,3% |
| 740 – 1 300 zł/m² |
20,8% |
| Powyżej 1 300 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Raciąża
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
16,7% |
| 36 – 41 m² |
0% |
| 41 – 50 m² |
54,2% |
| 50 – 69 m² |
20,8% |
| Powyżej 69 m² |
8,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Raciąż: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
16,7% |
6 460 zł |
183 zł/m² |
| 3 izby |
45,8% |
28 500 zł |
782 zł/m² |
| 4 izby |
33,3% |
18 965 zł |
611 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,2% |
6 754 zł |
161 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Raciąża
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Koziebrody |
98 |
— |
8,5 zł/m² |
| Pólka Raciąż |
83 |
— |
5,2 zł/m² |
| Unieck |
77 |
— |
3,4 zł/m² |
| Krajkowo |
67 |
18 000 zł |
3,6 zł/m² |
| Kraszewo Gaczułty |
46 |
— |
3,3 zł/m² |
| Szapsk |
43 |
— |
4,2 zł/m² |
| Folwark Raciąż |
38 |
— |
25 zł/m² |
| Szczepkowo |
35 |
— |
2,8 zł/m² |
| Kodłutowo |
35 |
— |
2,7 zł/m² |
| Drozdowo |
34 |
— |
3,3 zł/m² |
Ceny działek na terenie Raciąża: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
73 |
12 zł/m² |
34 500 zł |
1 605 m² |
| Grunty rolne |
951 |
3,6 zł/m² |
50 000 zł |
18 256 m² |
| Grunty leśne |
32 |
2,8 zł/m² |
33 500 zł |
16 324 m² |
| Wszystkie działki |
1 061 |
3,8 zł/m² |
45 600 zł |
15 797 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Raciąża
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
115 |
0 |
0 |
92 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
0 |
0 |
24 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 444 |
27 |
0 |
1 074 |
343 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Raciąża to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 28 500 zł. W ciągu roku mediana straciła 83,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Raciąża — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Raciąża?
Na zakup nieruchomości na terenie Raciąża trzeba przeznaczyć średnio 614 627 zł, czyli około 6 791 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Raciąża?
Obecnie dostępnych ofert: 23: 8 domów i 4 mieszkania oraz 11 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Raciąża?
Znajdziesz tu oferty od 160 000 zł do 2 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 91 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 110 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Raciąża?
Średnia cena to 6 791 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 734 zł/m², a dla domów rośnie do 7 040 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Raciąża?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.