Domy i mieszkania na sprzedaż Turoszów-Wieś

Mamy 44 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Turoszowa-Wsi.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Turoszowa-Wsi? Odpowiedź dają sprzedaże w latach 2010–2025: 50 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 32 400 zł a 100 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 50 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 952 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 7 2010–2025

Statystyki dla Turoszowa-Wsi obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 50 000 zł, czyli 952 zł/m², w obserwowanym przedziale od 32 400 zł do 100 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 100 000 zł (około 57% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Turoszowa-Wsi rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2024 2 100 000 zł — 1 905 zł/m²
2021 1 50 000 zł — 877 zł/m²
2019 1 38 000 zł -5% 724 zł/m²
2018 2 40 000 zł — 782 zł/m²
2016 1 85 000 zł — 1 889 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Turoszów-Wieś: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 50 000 zł
Cena za m² 952 zł/m²
Mediana powierzchni 52,5 m²
Typowy przedział 32 400 –
100 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Turoszowa-Wsi

Rozkład obliczony na podstawie 7 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 35 000 zł 14,3%
35 000 – 46 000 zł 14,3%
46 000 – 90 000 zł 42,9%
90 000 – 100 000 zł 0%
Powyżej 100 000 zł 28,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Turoszowa-Wsi

Rozkład ceny za m² na podstawie 7 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 679 zł/m² 14,3%
679 – 828 zł/m² 14,3%
828 – 1 894 zł/m² 42,9%
1 894 – 1 905 zł/m² 28,6%
Powyżej 1 905 zł/m² 0%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Turoszowa-Wsi

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 47 m² 14,3%
47 – 51 m² 14,3%
51 – 52 m² 0%
52 – 54 m² 57,1%
Powyżej 54 m² 14,3%

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Turoszowa-Wsi

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Trzciniec 11 50 000 zł —
Zatonie 7 — —

Sprzedaże na terenie Turoszowa-Wsi obejmują lata 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w okolicach Turoszowa-Wsi?

Na zakup nieruchomości w okolicach Turoszowa-Wsi trzeba przeznaczyć średnio 438 839 zł, czyli około 2 758 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w okolicach Turoszowa-Wsi?

Obecnie dostępnych ofert: 44: 23 domy i 21 mieszkań.

Jaki jest przedział cen w okolicach Turoszowa-Wsi?

Ceny wahają się od około 107 778 zł do 1 200 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 238 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Turoszowa-Wsi:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje63 m²242 500 zł
3 pokoje80 m²299 406 zł
5 pokoi136 m²663 857 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w okolicach Turoszowa-Wsi?

Wynosi ona około 2 758 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 385 zł/m², a dla domów spada do 2 303 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w okolicach Turoszowa-Wsi?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.