Porównaj 21 domów na sprzedaż na terenie Bielaw — średnia cena to 379 000 zł, a ceny sięgają od 199 000 zł do 550 000 zł.
Ceny nieruchomości Bielaw według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Bielaw? Odpowiedź dają sprzedaże w 2023 roku: 84 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 27 500 zł a 227 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
84 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
1 795 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
6
2023
Ceny w ciągu roku
-1,2%
mediana
Od 2022 roku
-1,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-69,5%
Łowicki: 275 000 zł
Wobec mediany krajowej
-77,8%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Bielaw obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 84 000 zł, czyli 1 795 zł/m², w obserwowanym przedziale od 27 500 zł do 227 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 49 000 zł do 220 000 zł (około 75% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 46,8 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 69,5% niższa od mediany powiatu (Łowicki: 275 000 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 77,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bielaw rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
170 000 zł |
+240% |
3 030 zł/m² |
| 2025 |
3 |
50 000 zł |
-54,5% |
1 211 zł/m² |
| 2024 |
3 |
110 000 zł |
+31% |
1 869 zł/m² |
| 2023 |
6 |
84 000 zł |
-1,2% |
1 795 zł/m² |
| 2022 |
9 |
85 000 zł |
+17,2% |
2 092 zł/m² |
| 2021 |
4 |
72 500 zł |
— |
1 723 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bielawy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
84 000 zł |
| Cena za m² |
1 795 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,8 m² |
| Typowy przedział |
27 500 – 227 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bielaw
Rozkład obliczony na podstawie 28 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 000 zł |
10,7% |
| 49 000 – 64 000 zł |
17,9% |
| 64 000 – 150 000 zł |
42,9% |
| 150 000 – 220 000 zł |
14,3% |
| Powyżej 220 000 zł |
14,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bielaw
Rozkład ceny za m² na podstawie 28 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 980 zł/m² |
10,7% |
| 980 – 1 300 zł/m² |
17,9% |
| 1 300 – 2 300 zł/m² |
42,9% |
| 2 300 – 3 800 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bielaw
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,7% |
| 38 – 45 m² |
17,9% |
| 45 – 56 m² |
35,7% |
| 56 – 65 m² |
25% |
| Powyżej 65 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bielawy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,7% |
30 000 zł |
833 zł/m² |
| 2 izby |
11,1% |
50 000 zł |
1 078 zł/m² |
| 3 izby |
70,4% |
85 000 zł |
2 567 zł/m² |
| 4 izby |
11,1% |
220 000 zł |
3 028 zł/m² |
| 5 izb |
3,7% |
170 000 zł |
2 208 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bielaw
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bielawy |
37 |
— |
4,8 zł/m² |
| Walewice |
24 |
77 400 zł |
4,0 zł/m² |
| Sobota |
23 |
— |
17 zł/m² |
| Borów Łazinek |
22 |
82 500 zł |
7,2 zł/m² |
| Chruślin |
22 |
— |
5,9 zł/m² |
| Borówek |
21 |
— |
3,5 zł/m² |
| Piotrowice |
19 |
— |
5,5 zł/m² |
| Leśniczówka |
16 |
— |
5,0 zł/m² |
| Helin |
15 |
— |
3,3 zł/m² |
| Marywil |
12 |
— |
2,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Bielaw: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
14 |
6,5 zł/m² |
124 550 zł |
8 646 m² |
| Grunty rolne |
152 |
4,1 zł/m² |
65 500 zł |
15 350 m² |
| Wszystkie działki |
255 |
4,9 zł/m² |
55 000 zł |
10 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bielaw
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
69 |
3 |
0 |
52 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
3 |
0 |
29 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
368 |
30 |
0 |
255 |
83 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Bielaw zamyka się między 27 500 zł a 227 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,7% nieruchomości sprzedano poniżej 49 000 zł, a 14,3% powyżej 220 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Bielaw: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Bielaw?
Nieruchomości na terenie Bielaw kosztują średnio około 379 000 zł, czyli około 2 124 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Bielaw?
Obecnie dostępnych ofert: 21.
Jaki jest przedział cen na terenie Bielaw?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 550 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Bielaw?
Zazwyczaj oferują około 178 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bielaw:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 123 m² | 509 500 zł |
| 5 pokoi | 235 m² | 353 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Bielaw?
Średnia cena to 2 124 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Bielaw?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 1-pokojowy dom.