Domy i mieszkania na sprzedaż Ujazd

Porównaj 146 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ujazdu — średnia cena to 731 886 zł, a ceny sięgają od 129 000 zł do 984 000 zł.

125 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Ujazdu

Średnia cena 731 886 zł cena sprzedaży
Przedział cen 129 000–984 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 137 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 353 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

21 łącznie
71% domy
  • Mieszkania 28,6%
    6 nieruchomości
  • Domy 71,4%
    15 nieruchomości

Ile pokoi

21 łącznie
48% 5+ pokoi
  • 1 pokój 4,8%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 9,5%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 4,8%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 33,3%
    7 nieruchomości
  • 5+ pokoi 47,6%
    10 nieruchomości

Przedziały cenowe

21 łącznie
  • 125 000–600 000 zł 23,8%
    5 nieruchomości
  • 680 000–700 000 zł 19,0%
    4 nieruchomości
  • 745 000–900 000 zł 23,8%
    5 nieruchomości
  • 910 000–920 000 zł 14,3%
    3 nieruchomości
  • 930 000–985 000 zł 19,0%
    4 nieruchomości

Przedziały powierzchni

21 łącznie
  • 30–100 m² 38,1%
    8 nieruchomości
  • 100–110 m² 4,8%
    1 nieruchomość
  • 130–140 m² 19,0%
    4 nieruchomości
  • 140–160 m² 19,0%
    4 nieruchomości
  • 240–290 m² 19,0%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 77 m² 160 m²
Cena za metr kwadratowy 5 935 zł/m² 5 241 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Ujazdu to 146 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 160 m² (5 241 zł/m²), a mieszkania około 77 m² (5 935 zł/m²).

Domy 5-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 4-pokojowe.

W 2025 roku 41 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Ujazdu, przy medianie ceny 361 100 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2016 roku ceny wzrosły o 177,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 096 zł.

Mediana ceny sprzedaży 361 100 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 096 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 41 2025
Ceny w ciągu roku +4,7% mediana
Od 2016 roku +177,8% mediana
Wobec mediany gminy +11,1% Zgorzelec: 325 000 zł
Wobec mediany krajowej -19,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Ujazdu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 361 100 zł, czyli 7 096 zł/m², w obserwowanym przedziale od 156 500 zł do 661 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 480 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 47,6% transakcji zawarto między 180 000 zł a 330 000 zł, a 9,8% przekroczyło 480 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 43 do 64 m², a 10% przekracza 81 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Zgorzelec: 325 000 zł) o 11,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 19,8% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 25 sprzedaży mieszkań, z medianą 363 000 zł i 7 046 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 381 500 zł (7 351 zł/m²) przy 36 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ujazdu rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 25 363 000 zł +0,5% 7 046 zł/m²
2025 41 361 100 zł +4,7% 7 096 zł/m²
2024 47 345 000 zł +19,4% 6 146 zł/m²
2023 78 289 000 zł +2,6% 5 774 zł/m²
2022 87 281 760 zł +12,7% 4 938 zł/m²
2021 41 250 000 zł +25% 4 232 zł/m²
2020 59 200 000 zł +10,3% 4 071 zł/m²
2019 52 181 308 zł +20,9% 3 423 zł/m²
2018 28 150 000 zł +0% 3 009 zł/m²
2017 38 150 000 zł +15,4% 2 718 zł/m²
2016 11 130 000 zł — 2 167 zł/m²
2014 1 650 000 zł +314% 5 074 zł/m²
2013 1 157 000 zł -21,5% 1 859 zł/m²
2012 2 200 000 zł — 6 583 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ujazd: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 41
Mediana ceny 361 100 zł
Cena za m² 7 096 zł/m²
Mediana powierzchni 51,2 m²
Typowy przedział 156 500 –
661 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ujazdu

Rozkład obliczony na podstawie 511 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 9,6%
120 000 – 180 000 zł 16%
180 000 – 330 000 zł 47,6%
330 000 – 480 000 zł 17%
Powyżej 480 000 zł 9,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ujazdu

Rozkład ceny za m² na podstawie 509 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 400 zł/m² 9,8%
2 400 – 3 700 zł/m² 18,1%
3 700 – 5 700 zł/m² 43,4%
5 700 – 7 100 zł/m² 17,7%
Powyżej 7 100 zł/m² 11%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ujazdu

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 10,8%
36 – 43 m² 18,7%
43 – 64 m² 42,2%
64 – 81 m² 18,3%
Powyżej 81 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ujazd: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,6% 146 080 zł 4 465 zł/m²
2 izby 22,3% 207 377 zł 5 272 zł/m²
3 izby 45,1% 240 000 zł 4 735 zł/m²
4 izby 24,9% 310 500 zł 4 701 zł/m²
5 izb 3% 295 000 zł 3 673 zł/m²
6 izb i więcej 0,2% 70 000 zł 675 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ujazdu

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
X 391 207 000 zł 38 zł/m²
IX 300 247 500 zł 85 zł/m²
XI 219 172 500 zł 66 zł/m²
XII 106 167 900 zł 82 zł/m²
Jerzmanki 44 — 22 zł/m²

Ceny działek na terenie Ujazdu: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 182 64 zł/m² 81 948 zł 1 256 m²
Grunty rolne 99 80 zł/m² 110 600 zł 1 165 m²
Wszystkie działki 291 66 zł/m² 95 000 zł 1 241 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ujazdu

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 90 43 0 23 24
2026 (do 17.08) 60 27 0 11 22
Razem 2010–2026 1 550 555 0 419 576

Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Ujazdu różnice są wyraźne: najdroższy obręb to IX, z medianą 247 500 zł przy 56 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb X (391). Rynek pierwotny odpowiada za 43,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ujazdu?

Licz się ze średnią kwotą 731 886 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ujazdu, czyli około 5 353 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 146 nieruchomości: 15 domów i 6 mieszkań oraz 125 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 129 000 zł do 984 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 137 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 160 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 77 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ujazdu:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
4 pokoje117 m²730 857 zł
5 pokoi168 m²857 260 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ujazdu?

Średnia cena to 5 353 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 935 zł/m², a dla domów spada do 5 241 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ujazdu?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.