Odkryj 55 nieruchomości na sprzedaż na terenie Staszowa. Ceny wahają się od 206 000 zł do 7 134 000 zł, a średnia cena to 717 069 zł.
Ceny nieruchomości Staszowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Staszowa wyniosła 265 000 zł w 2025 roku, na podstawie 51 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 6%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 520 zł.
Mediana ceny sprzedaży
265 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 520 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
51
2025
Ceny w ciągu roku
+6%
mediana
Od 2010 roku
+119,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-10%
Staszowski: 294 500 zł
Wobec mediany krajowej
-41,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Staszowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 265 000 zł, czyli 5 520 zł/m², w obserwowanym przedziale od 102 500 zł do 461 130 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 290 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 48,1% transakcji zawarto między 110 000 zł a 210 000 zł, a 10,5% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,5% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 11,5% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10% niższa od mediany powiatu (Staszowski: 294 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 41,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 28 sprzedaży mieszkań, z medianą 252 216 zł i 6 233 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (5 772 zł/m²) przy 43 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Staszowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
28 |
252 216 zł |
-4,8% |
6 233 zł/m² |
| 2025 |
51 |
265 000 zł |
+6% |
5 520 zł/m² |
| 2024 |
52 |
250 000 zł |
+11,1% |
5 419 zł/m² |
| 2023 |
32 |
225 000 zł |
+3,2% |
4 288 zł/m² |
| 2022 |
36 |
218 000 zł |
+21,8% |
4 714 zł/m² |
| 2021 |
34 |
179 000 zł |
+17,6% |
3 579 zł/m² |
| 2020 |
58 |
152 220 zł |
+1,6% |
3 281 zł/m² |
| 2019 |
32 |
149 860 zł |
+24,9% |
2 598 zł/m² |
| 2018 |
46 |
120 000 zł |
+0% |
2 358 zł/m² |
| 2017 |
59 |
120 000 zł |
+2,1% |
2 308 zł/m² |
| 2016 |
38 |
117 500 zł |
+5,8% |
2 420 zł/m² |
| 2015 |
43 |
111 100 zł |
+1% |
2 287 zł/m² |
| 2014 |
35 |
110 000 zł |
-7,6% |
2 275 zł/m² |
| 2013 |
33 |
119 000 zł |
-15% |
2 280 zł/m² |
| 2012 |
39 |
140 000 zł |
-2,8% |
2 502 zł/m² |
| 2011 |
45 |
144 000 zł |
+19,5% |
2 791 zł/m² |
| 2010 |
36 |
120 500 zł |
— |
2 493 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Staszów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
51 |
| Mediana ceny |
265 000 zł |
| Cena za m² |
5 520 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,4 m² |
| Typowy przedział |
102 500 – 461 130 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Staszowa
Rozkład obliczony na podstawie 697 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 70 000 zł |
8,6% |
| 70 000 – 110 000 zł |
15,5% |
| 110 000 – 210 000 zł |
48,1% |
| 210 000 – 290 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Staszowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 697 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
9,2% |
| 1 800 – 2 300 zł/m² |
16,4% |
| 2 300 – 3 900 zł/m² |
47,1% |
| 3 900 – 5 600 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Staszowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,3% |
| 31 – 43 m² |
19,5% |
| 43 – 60 m² |
41,5% |
| 60 – 72 m² |
18,2% |
| Powyżej 72 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Staszów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
32 500 zł |
2 652 zł/m² |
| 2 izby |
15,7% |
112 500 zł |
3 666 zł/m² |
| 3 izby |
44,3% |
128 250 zł |
3 343 zł/m² |
| 4 izby |
29,3% |
160 000 zł |
3 307 zł/m² |
| 5 izb |
6,9% |
222 500 zł |
4 064 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
230 000 zł |
2 780 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Staszowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Staszów Obr. 01 |
1 699 |
150 000 zł |
47 zł/m² |
| Grzybów |
27 |
— |
16 zł/m² |
| Oględów |
17 |
— |
18 zł/m² |
| Podmaleniec |
13 |
— |
27 zł/m² |
| Sielec |
12 |
— |
15 zł/m² |
| Mostki |
10 |
— |
33 zł/m² |
| Wiśniowa |
10 |
— |
3,9 zł/m² |
| Sztombergi |
9 |
— |
6,9 zł/m² |
| Koniemłoty |
9 |
— |
13 zł/m² |
| Kurozwęki |
8 |
— |
2,5 zł/m² |
Ceny działek na terenie Staszowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
486 |
30 zł/m² |
42 617 zł |
1 866 m² |
| Grunty rolne |
696 |
4,0 zł/m² |
20 000 zł |
4 223 m² |
| Grunty leśne |
24 |
4,1 zł/m² |
15 900 zł |
6 100 m² |
| Wszystkie działki |
1 219 |
8,3 zł/m² |
29 500 zł |
3 000 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Staszowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Staszów |
600 |
47 zł/m² |
50 000 zł |
| Staszów (obszar wiejski) |
618 |
2,5 zł/m² |
18 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Staszowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
191 |
53 |
0 |
84 |
54 |
| 2026 (do 17.08) |
101 |
29 |
0 |
37 |
35 |
| Razem 2010–2026 |
2 944 |
725 |
0 |
1 438 |
781 |
W porównaniu z medianą powiatu (Staszowski: 294 500 zł) ceny Staszowa są o 10% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -41,1%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +119,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Staszowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Staszowa?
Licz się ze średnią kwotą 717 069 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Staszowa, czyli około 4 559 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 55: 28 domów i 27 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Staszowa?
Znajdziesz tu oferty od 206 000 zł do 7 134 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 157 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 256 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Staszowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 293 444 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 325 576 zł |
| 4 pokoje | 123 m² | 628 250 zł |
| 5 pokoi | 218 m² | 1 546 571 zł |
| 6 pokoi | 176 m² | 706 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 559 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 714 zł/m², a dla domów spada do 4 320 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Staszowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.