Domy i mieszkania na sprzedaż Staszów

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Staszowa: 45 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 206 000 zł do 2 350 000 zł, średnio 526 840 zł.

Średnia cena 526 840 zł cena sprzedaży
Przedział cen 206 000–2 350 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 97 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 456 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

45 łącznie
60% mieszkania
  • Mieszkania 60,0%
    27 nieruchomości
  • Domy 40,0%
    18 nieruchomości

Ile pokoi

45 łącznie
40% 3 pokoje
  • 1 pokój 2,2%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 20,0%
    9 nieruchomości
  • 3 pokoje 40,0%
    18 nieruchomości
  • 4 pokoje 15,6%
    7 nieruchomości
  • 5+ pokoi 22,2%
    10 nieruchomości

Przedziały cenowe

45 łącznie
  • 205 000–285 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości
  • 285 000–330 000 zł 24,4%
    11 nieruchomości
  • 360 000–465 000 zł 15,6%
    7 nieruchomości
  • 520 000–630 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości
  • 665 000–2 355 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości

Przedziały powierzchni

45 łącznie
  • 30–60 m² 35,6%
    16 nieruchomości
  • 60–70 m² 22,2%
    10 nieruchomości
  • 70–80 m² 2,2%
    1 nieruchomość
  • 100–140 m² 22,2%
    10 nieruchomości
  • 140–440 m² 17,8%
    8 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 159 m²
Cena za metr kwadratowy 5 714 zł/m² 5 323 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Staszowa to 45 nieruchomości: 27 mieszkań i 18 domów. Mieszkania stanowią 60% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 55 m² (5 714 zł/m²), a domy około 159 m² (5 323 zł/m²).

Mieszkania 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 4-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Staszowa oscylowały w 2025 roku wokół 265 000 zł (mediana). To około 5 520 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 15,3% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 265 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 520 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 51 2025
Ceny w ciągu roku +6% mediana
Od 2010 roku +119,9% mediana
Wobec mediany gminy tyle samo Staszów: 265 000 zł
Wobec mediany krajowej -41,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Staszowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 265 000 zł, czyli 5 520 zł/m², w obserwowanym przedziale od 102 500 zł do 461 130 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 290 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 48,1% transakcji zawarto między 110 000 zł a 210 000 zł, a 10,5% przekroczyło 290 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,5% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 11,5% przekracza 72 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Staszów: 265 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 41,1% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 28 sprzedaży mieszkań, z medianą 252 216 zł i 6 233 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (5 772 zł/m²) przy 43 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Staszowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 28 252 216 zł -4,8% 6 233 zł/m²
2025 51 265 000 zł +6% 5 520 zł/m²
2024 52 250 000 zł +11,1% 5 419 zł/m²
2023 32 225 000 zł +3,2% 4 288 zł/m²
2022 36 218 000 zł +21,8% 4 714 zł/m²
2021 34 179 000 zł +17,6% 3 579 zł/m²
2020 58 152 220 zł +1,6% 3 281 zł/m²
2019 32 149 860 zł +24,9% 2 598 zł/m²
2018 46 120 000 zł +0% 2 358 zł/m²
2017 59 120 000 zł +2,1% 2 308 zł/m²
2016 38 117 500 zł +5,8% 2 420 zł/m²
2015 43 111 100 zł +1% 2 287 zł/m²
2014 35 110 000 zł -7,6% 2 275 zł/m²
2013 33 119 000 zł -15% 2 280 zł/m²
2012 39 140 000 zł -2,8% 2 502 zł/m²
2011 45 144 000 zł +19,5% 2 791 zł/m²
2010 36 120 500 zł — 2 493 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Staszów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 51
Mediana ceny 265 000 zł
Cena za m² 5 520 zł/m²
Mediana powierzchni 48,4 m²
Typowy przedział 102 500 –
461 130 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Staszowa

Rozkład obliczony na podstawie 697 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 70 000 zł 8,6%
70 000 – 110 000 zł 15,5%
110 000 – 210 000 zł 48,1%
210 000 – 290 000 zł 17,4%
Powyżej 290 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Staszowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 697 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 800 zł/m² 9,2%
1 800 – 2 300 zł/m² 16,4%
2 300 – 3 900 zł/m² 47,1%
3 900 – 5 600 zł/m² 17,1%
Powyżej 5 600 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Staszowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 31 m² 9,3%
31 – 43 m² 19,5%
43 – 60 m² 41,5%
60 – 72 m² 18,2%
Powyżej 72 m² 11,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Staszów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,4% 32 500 zł 2 652 zł/m²
2 izby 15,7% 112 500 zł 3 666 zł/m²
3 izby 44,3% 128 250 zł 3 343 zł/m²
4 izby 29,3% 160 000 zł 3 307 zł/m²
5 izb 6,9% 222 500 zł 4 064 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 230 000 zł 2 780 zł/m²

Ceny działek na terenie Staszowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 317 57 zł/m² 55 000 zł 1 082 m²
Grunty rolne 266 30 zł/m² 40 000 zł 1 757 m²
Grunty leśne 10 6,3 zł/m² 35 500 zł 6 431 m²
Wszystkie działki 600 47 zł/m² 50 000 zł 1 384 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Staszowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 138 53 0 43 42
2026 (do 17.08) 80 29 0 23 28
Razem 2010–2026 2 067 725 0 700 642

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Staszowa zamyka się między 102 500 zł a 461 130 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,6% nieruchomości sprzedano poniżej 70 000 zł, a 10,5% powyżej 290 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Staszowa?

Licz się ze średnią kwotą 526 840 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Staszowa, czyli około 5 456 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Staszowa?

W tej chwili do wyboru są 45 nieruchomości: 27 mieszkań i 18 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 206 000 zł do 2 350 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 97 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 159 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Staszowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje47 m²293 444 zł
3 pokoje61 m²338 544 zł
4 pokoje125 m²635 143 zł
5 pokoi146 m²1 325 600 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Staszowa?

Wynosi ona około 5 456 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 714 zł/m², a dla domów spada do 5 323 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Staszowa?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.