Porównaj 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Połańca — średnia cena to 612 538 zł, a ceny sięgają od 233 000 zł do 1 100 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
380 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 746 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+4,1%
mediana
Od 2010 roku
+214%
mediana
Wobec mediany powiatu
+29%
Staszowski: 294 500 zł
Wobec mediany krajowej
-15,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Połańca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 380 000 zł, czyli 6 746 zł/m², w obserwowanym przedziale od 282 000 zł do 406 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 170 000 zł a 320 000 zł, a 10,7% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,1% sprzedanych lokali ma od 51 do 65 m², a 12,2% przekracza 84 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Staszowski: 294 500 zł) o 29%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 15,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Połańca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
260 000 zł |
-31,6% |
4 723 zł/m² |
| 2025 |
9 |
380 000 zł |
+4,1% |
6 746 zł/m² |
| 2024 |
10 |
365 000 zł |
+18,9% |
4 583 zł/m² |
| 2023 |
9 |
307 000 zł |
+3,4% |
3 917 zł/m² |
| 2022 |
5 |
297 000 zł |
+32% |
4 504 zł/m² |
| 2021 |
38 |
224 930 zł |
-13,4% |
4 610 zł/m² |
| 2020 |
26 |
259 586 zł |
— |
4 225 zł/m² |
| 2018 |
3 |
190 000 zł |
+39,2% |
2 946 zł/m² |
| 2017 |
2 |
136 500 zł |
+33,2% |
2 826 zł/m² |
| 2016 |
2 |
102 500 zł |
+2,5% |
2 017 zł/m² |
| 2015 |
7 |
100 000 zł |
-18,4% |
2 000 zł/m² |
| 2014 |
6 |
122 500 zł |
— |
2 089 zł/m² |
| 2012 |
2 |
127 500 zł |
+0,4% |
2 070 zł/m² |
| 2011 |
4 |
127 000 zł |
+5% |
2 180 zł/m² |
| 2010 |
5 |
121 000 zł |
— |
2 245 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Połaniec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
380 000 zł |
| Cena za m² |
6 746 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,9 m² |
| Typowy przedział |
282 000 – 406 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Połańca
Rozkład obliczony na podstawie 131 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,2% |
| 100 000 – 170 000 zł |
16,8% |
| 170 000 – 320 000 zł |
45% |
| 320 000 – 400 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Połańca
Rozkład ceny za m² na podstawie 131 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
9,9% |
| 1 900 – 3 600 zł/m² |
18,3% |
| 3 600 – 4 600 zł/m² |
40,5% |
| 4 600 – 5 700 zł/m² |
21,4% |
| Powyżej 5 700 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Połańca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 m² |
9,2% |
| 44 – 51 m² |
15,3% |
| 51 – 65 m² |
48,1% |
| 65 – 84 m² |
15,3% |
| Powyżej 84 m² |
12,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Połaniec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
17,8% |
217 158 zł |
4 815 zł/m² |
| 3 izby |
39% |
259 586 zł |
4 482 zł/m² |
| 4 izby |
34,7% |
250 000 zł |
3 716 zł/m² |
| 5 izb |
5,9% |
359 500 zł |
3 217 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,5% |
441 000 zł |
4 006 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Połańca
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Połaniec Obr. 01 |
695 |
238 000 zł |
25 zł/m² |
| Brzozowa |
20 |
— |
26 zł/m² |
| Winnica |
19 |
— |
43 zł/m² |
| Ruszcza |
17 |
— |
4,6 zł/m² |
| Łęg |
16 |
— |
4,3 zł/m² |
| Rybitwy |
15 |
— |
46 zł/m² |
| Tursko Małe |
11 |
— |
6,1 zł/m² |
| Rudniki |
10 |
— |
3,7 zł/m² |
| Zdzieci |
7 |
— |
5,1 zł/m² |
| Maśnik |
7 |
— |
2,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Połańca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
480 |
17 zł/m² |
28 600 zł |
1 820 m² |
| Grunty rolne |
321 |
3,5 zł/m² |
15 000 zł |
4 100 m² |
| Grunty leśne |
20 |
5,6 zł/m² |
17 375 zł |
2 946 m² |
| Wszystkie działki |
885 |
7,0 zł/m² |
21 072 zł |
2 609 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Połańca
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Połaniec |
468 |
24 zł/m² |
22 594 zł |
| Połaniec (obszar wiejski) |
417 |
4,0 zł/m² |
20 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Połańca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
72 |
9 |
0 |
48 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
47 |
3 |
0 |
30 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
1 324 |
140 |
0 |
961 |
223 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Połańca średnia bez wartości skrajnych wynosi 368 571 zł, przy medianie 380 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 746 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Połańca: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Połańca?
Na zakup nieruchomości na terenie Połańca trzeba przeznaczyć średnio 612 538 zł, czyli około 5 632 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Połańca?
Aktualna oferta to około 27 nieruchomości: 8 domów i 5 mieszkań oraz 14 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 233 000 zł do 1 100 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 109 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 141 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Połańca:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 80 m² | 422 600 zł |
| 4 pokoje | 93 m² | 711 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 632 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 198 zł/m², a dla domów rośnie do 5 740 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Połańca?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.