Zobacz 895 nieruchomości na sprzedaż na terenie Radomia: ceny od 93 750 zł do 4 250 000 zł, średnio 560 203 zł.
Ceny nieruchomości Radomia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Radomia sprzedawano w 2025 roku za medianę 327 124 zł. Typowa nieruchomość: 48,1 m², 3 izby. Ceny straciły 2,8% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
327 124 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 902 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
944
2025
Ceny w ciągu roku
-2,8%
mediana
Od 2010 roku
+148,8%
mediana
Wobec mediany województwa
-50,8%
mazowieckie: 665 000 zł
Wobec mediany krajowej
-27,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Radomia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 327 124 zł, czyli 6 902 zł/m², w obserwowanym przedziale od 160 000 zł do 657 226 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 160 000 zł a 300 000 zł, a 10,4% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 42 do 59 m², a 10,4% przekracza 72 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 50,8% niższa od mediany województwa (mazowieckie: 665 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 27,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 47 sprzedaży mieszkań, z medianą 305 000 zł i 7 212 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 310 000 zł (6 659 zł/m²) przy 349 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radomia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
47 |
305 000 zł |
-6,8% |
7 212 zł/m² |
| 2025 |
944 |
327 124 zł |
-2,8% |
6 902 zł/m² |
| 2024 |
1 331 |
336 582 zł |
+7,1% |
7 215 zł/m² |
| 2023 |
1 375 |
314 179 zł |
+9,1% |
6 163 zł/m² |
| 2022 |
1 311 |
287 915 zł |
+15,2% |
5 769 zł/m² |
| 2021 |
1 159 |
250 000 zł |
+14,2% |
5 049 zł/m² |
| 2020 |
999 |
218 956 zł |
+15,2% |
4 384 zł/m² |
| 2019 |
1 043 |
190 000 zł |
+14,1% |
4 022 zł/m² |
| 2018 |
1 019 |
166 500 zł |
+4,1% |
3 545 zł/m² |
| 2017 |
1 062 |
160 000 zł |
+14,3% |
3 287 zł/m² |
| 2016 |
496 |
140 000 zł |
+0% |
2 880 zł/m² |
| 2015 |
489 |
140 000 zł |
+0% |
2 713 zł/m² |
| 2014 |
580 |
140 000 zł |
+4,5% |
2 925 zł/m² |
| 2013 |
528 |
134 000 zł |
-4,3% |
2 801 zł/m² |
| 2012 |
482 |
140 000 zł |
-5,7% |
2 854 zł/m² |
| 2011 |
327 |
148 500 zł |
+12,9% |
2 862 zł/m² |
| 2010 |
168 |
131 500 zł |
— |
2 665 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radom: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
944 |
| Mediana ceny |
327 124 zł |
| Cena za m² |
6 902 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,1 m² |
| Typowy przedział |
160 000 – 657 226 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radomia
Rozkład obliczony na podstawie 13 360 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,3% |
| 100 000 – 160 000 zł |
19,2% |
| 160 000 – 300 000 zł |
42,2% |
| 300 000 – 410 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 410 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radomia
Rozkład ceny za m² na podstawie 13 334 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,3% |
| 2 400 – 3 400 zł/m² |
17,6% |
| 3 400 – 5 800 zł/m² |
44,7% |
| 5 800 – 7 500 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 7 500 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radomia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,3% |
| 33 – 42 m² |
19,4% |
| 42 – 59 m² |
43,7% |
| 59 – 72 m² |
17,3% |
| Powyżej 72 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radom: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,5% |
160 000 zł |
5 318 zł/m² |
| 2 izby |
27,3% |
188 571 zł |
5 185 zł/m² |
| 3 izby |
44,3% |
225 000 zł |
4 693 zł/m² |
| 4 izby |
21,6% |
270 750 zł |
4 489 zł/m² |
| 5 izb |
3% |
300 000 zł |
4 173 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
400 000 zł |
3 937 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radomia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Gołębiów |
3 355 |
220 000 zł |
143 zł/m² |
| Obozisko |
1 391 |
140 000 zł |
386 zł/m² |
| Śródmieście 1 |
1 281 |
193 580 zł |
615 zł/m² |
| Mariackie |
1 245 |
149 650 zł |
428 zł/m² |
| Stare Miasto |
814 |
253 000 zł |
433 zł/m² |
| Kaptur |
760 |
286 071 zł |
148 zł/m² |
| Zamłynie |
580 |
140 000 zł |
95 zł/m² |
| Śródmieście 2 |
569 |
155 800 zł |
532 zł/m² |
| Godów |
547 |
177 000 zł |
102 zł/m² |
| Dzierzków 2 |
473 |
165 000 zł |
147 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radomia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
689 |
159 zł/m² |
170 000 zł |
939 m² |
| Grunty rolne |
1 612 |
87 zł/m² |
120 000 zł |
1 483 m² |
| Grunty leśne |
21 |
100 zł/m² |
225 000 zł |
2 197 m² |
| Wszystkie działki |
2 342 |
102 zł/m² |
130 000 zł |
1 289 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radomia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 794 |
1 019 |
0 |
317 |
458 |
| 2026 (do 17.08) |
104 |
50 |
0 |
24 |
30 |
| Razem 2010–2026 |
24 249 |
14 278 |
0 |
2 901 |
7 070 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Radomia średnia bez wartości skrajnych wynosi 346 530 zł, przy medianie 327 124 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 902 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Radomia: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Radomia?
Na zakup nieruchomości na terenie Radomia trzeba przeznaczyć średnio 560 203 zł, czyli około 6 740 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 895: 723 mieszkania i 160 domów oraz 12 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Radomia?
Ceny wahają się od około 93 750 zł do 4 250 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 83 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 212 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Radomia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 243 755 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 362 675 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 503 299 zł |
| 4 pokoje | 132 m² | 814 529 zł |
| 5 pokoi | 191 m² | 1 192 711 zł |
| 6 pokoi | 267 m² | 1 252 571 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Radomia?
Średnio wychodzi około 6 740 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 805 zł/m², a dla domów spada do 5 496 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radomia?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.