Odkryj 78 nieruchomości na sprzedaż na terenie Winiar. Ceny wahają się od 726 450 zł do 9 900 000 zł, a średnia cena to 2 908 290 zł.
Ceny nieruchomości Winiar według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Winiar? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 377 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 230 000 zł a 557 800 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
377 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 150 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
72
2025
Ceny w ciągu roku
-17,1%
mediana
Od 2023 roku
+11,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+8%
Płock: 349 050 zł
Wobec mediany krajowej
-16,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Winiar obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 377 000 zł, czyli 8 150 zł/m², w obserwowanym przedziale od 230 000 zł do 557 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 490 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 40,5% transakcji zawarto między 300 000 zł a 420 000 zł, a 13% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 41 do 57 m², a 11,5% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Płock: 349 050 zł) o 8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 16,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 432 570 zł (8 504 zł/m²) przy 34 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Winiar rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
321 600 zł |
-14,7% |
8 005 zł/m² |
| 2025 |
72 |
377 000 zł |
-17,1% |
8 150 zł/m² |
| 2024 |
4 |
455 000 zł |
+34,8% |
9 916 zł/m² |
| 2023 |
51 |
337 576 zł |
— |
6 277 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Winiary: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
72 |
| Mediana ceny |
377 000 zł |
| Cena za m² |
8 150 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,8 m² |
| Typowy przedział |
230 000 – 557 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Winiar
Rozkład obliczony na podstawie 131 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 230 000 zł |
10,7% |
| 230 000 – 300 000 zł |
19,1% |
| 300 000 – 420 000 zł |
40,5% |
| 420 000 – 490 000 zł |
16,8% |
| Powyżej 490 000 zł |
13% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Winiar
Rozkład ceny za m² na podstawie 131 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 900 zł/m² |
5,3% |
| 5 900 – 6 500 zł/m² |
22,9% |
| 6 500 – 8 300 zł/m² |
44,3% |
| 8 300 – 9 100 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 9 100 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Winiar
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
11,5% |
| 30 – 41 m² |
17,6% |
| 41 – 57 m² |
42% |
| 57 – 61 m² |
17,6% |
| Powyżej 61 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Winiary: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
10,2% |
190 668 zł |
7 791 zł/m² |
| 2 izby |
30,7% |
305 340 zł |
7 768 zł/m² |
| 3 izby |
52,8% |
400 000 zł |
7 378 zł/m² |
| 4 izby |
4,7% |
558 500 zł |
7 856 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
325 000 zł |
5 575 zł/m² |
Ceny działek na terenie Winiar: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
23 |
90 zł/m² |
377 016 zł |
3 860 m² |
| Grunty rolne |
49 |
90 zł/m² |
250 000 zł |
3 116 m² |
| Wszystkie działki |
95 |
89 zł/m² |
256 018 zł |
3 327 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Winiar
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
97 |
73 |
0 |
12 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
4 |
0 |
2 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
784 |
260 |
0 |
184 |
340 |
W porównaniu z medianą gminy (Płock: 349 050 zł) ceny Winiar są o 8% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -16,2%. Od 2023 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +11,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Winiar: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Winiar?
Na zakup nieruchomości na terenie Winiar trzeba przeznaczyć średnio 2 908 290 zł, czyli około 12 078 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Winiar?
W tej chwili do wyboru są 78 nieruchomości: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 73 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Winiar?
Znajdziesz tu oferty od 726 450 zł do 9 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 241 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 280 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 84 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Winiar?
Wynosi ona około 12 078 zł/m². Dla mieszkań spada do 8 648 zł/m², a dla domów rośnie do 12 335 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Winiar?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.