Zobacz 92 domy na sprzedaż na terenie Gór: ceny od 397 000 zł do 770 000 zł, średnio 583 500 zł.
Ceny nieruchomości Gór według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Gór obejmują 40 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 410 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 8 407 zł. To o 8,9% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
410 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 407 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
40
2025
Ceny w ciągu roku
+20,6%
mediana
Od 2023 roku
+39,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+17,5%
Płock: 349 050 zł
Wobec mediany krajowej
-8,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gór obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 410 000 zł, czyli 8 407 zł/m², w obserwowanym przedziale od 300 000 zł do 520 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 490 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 300 000 zł a 410 000 zł, a 10,4% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 49,6% sprzedanych lokali ma od 40 do 50 m², a 8,9% przekracza 62 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Płock: 349 050 zł) o 17,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 8,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 420 000 zł i 8 840 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 410 000 zł (8 407 zł/m²) przy 46 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gór rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
420 000 zł |
+2,4% |
8 840 zł/m² |
| 2025 |
40 |
410 000 zł |
+20,6% |
8 407 zł/m² |
| 2024 |
47 |
340 000 zł |
+15,6% |
7 292 zł/m² |
| 2023 |
40 |
294 000 zł |
— |
6 324 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Góry: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
40 |
| Mediana ceny |
410 000 zł |
| Cena za m² |
8 407 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² |
| Typowy przedział |
300 000 – 520 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gór
Rozkład obliczony na podstawie 135 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
10,4% |
| 250 000 – 300 000 zł |
19,3% |
| 300 000 – 410 000 zł |
42,2% |
| 410 000 – 490 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 490 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gór
Rozkład ceny za m² na podstawie 135 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 200 zł/m² |
11,9% |
| 6 200 – 6 700 zł/m² |
17% |
| 6 700 – 8 200 zł/m² |
40% |
| 8 200 – 8 900 zł/m² |
21,5% |
| Powyżej 8 900 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gór
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
20,7% |
| 38 – 40 m² |
6,7% |
| 40 – 50 m² |
49,6% |
| 50 – 62 m² |
14,1% |
| Powyżej 62 m² |
8,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Góry: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
39,7% |
299 000 zł |
7 618 zł/m² |
| 3 izby |
56,5% |
403 750 zł |
7 543 zł/m² |
| 4 izby |
3,1% |
207 500 zł |
3 979 zł/m² |
| 5 izb |
0,8% |
808 000 zł |
6 283 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gór: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
24 |
82 zł/m² |
96 000 zł |
1 090 m² |
| Grunty rolne |
47 |
78 zł/m² |
80 000 zł |
1 426 m² |
| Wszystkie działki |
86 |
78 zł/m² |
87 338 zł |
1 156 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gór
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
69 |
41 |
0 |
7 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
9 |
0 |
4 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
696 |
331 |
0 |
136 |
229 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Gór zamyka się między 300 000 zł a 520 250 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,4% nieruchomości sprzedano poniżej 250 000 zł, a 10,4% powyżej 490 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Gór: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Gór?
Na zakup nieruchomości na terenie Gór trzeba przeznaczyć średnio 583 500 zł, czyli około 5 453 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Gór?
Aktualna oferta to około 92 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Gór?
Ceny wahają się od około 397 000 zł do 770 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Gór?
Średnio mają około 107 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 453 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Gór?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowy dom.