Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kopanicy, w cenach od 220 000 zł do 280 000 zł, przy średniej cenie 250 000 zł.
Ceny nieruchomości Kopanicy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Kopanicy zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 213 400 zł (średnia bez wartości skrajnych: 202 224 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 35,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
213 400 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 956 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
33
2025
Ceny w ciągu roku
-2,6%
mediana
Od 2011 roku
+129,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+1,6%
Piława Górna: 210 000 zł
Wobec mediany krajowej
-52,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kopanicy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 213 400 zł, czyli 4 956 zł/m², w obserwowanym przedziale od 47 899 zł do 398 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 44 000 zł do 280 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 80 000 zł a 200 000 zł, a 10,5% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 58 m², a 11,2% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Piława Górna: 210 000 zł) o 1,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 175 000 zł i 3 942 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 210 000 zł (4 085 zł/m²) przy 27 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kopanicy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
16 |
175 000 zł |
-18% |
3 942 zł/m² |
| 2025 |
33 |
213 400 zł |
-2,6% |
4 956 zł/m² |
| 2024 |
51 |
219 000 zł |
+17,7% |
4 603 zł/m² |
| 2023 |
36 |
186 145 zł |
+86,1% |
4 044 zł/m² |
| 2022 |
32 |
100 000 zł |
-23,1% |
2 459 zł/m² |
| 2021 |
16 |
130 000 zł |
+85,7% |
2 438 zł/m² |
| 2020 |
17 |
70 000 zł |
+0% |
1 633 zł/m² |
| 2019 |
25 |
70 000 zł |
-12,5% |
1 724 zł/m² |
| 2018 |
13 |
80 000 zł |
+0% |
1 548 zł/m² |
| 2017 |
11 |
80 000 zł |
+23,1% |
1 701 zł/m² |
| 2016 |
8 |
65 000 zł |
-29,3% |
1 619 zł/m² |
| 2015 |
3 |
92 000 zł |
+183,1% |
1 773 zł/m² |
| 2014 |
6 |
32 500 zł |
-58,3% |
802 zł/m² |
| 2013 |
8 |
78 000 zł |
-26,1% |
1 265 zł/m² |
| 2012 |
11 |
105 529 zł |
+13,5% |
2 296 zł/m² |
| 2011 |
9 |
93 000 zł |
-19,1% |
1 531 zł/m² |
| 2010 |
1 |
115 000 zł |
— |
2 068 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kopanica: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
33 |
| Mediana ceny |
213 400 zł |
| Cena za m² |
4 956 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,9 m² |
| Typowy przedział |
47 899 – 398 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kopanicy
Rozkład obliczony na podstawie 296 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 000 zł |
10,1% |
| 44 000 – 80 000 zł |
17,6% |
| 80 000 – 200 000 zł |
43,9% |
| 200 000 – 280 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 280 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kopanicy
Rozkład ceny za m² na podstawie 294 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 980 zł/m² |
10,5% |
| 980 – 1 700 zł/m² |
17% |
| 1 700 – 4 000 zł/m² |
41,2% |
| 4 000 – 5 000 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 5 000 zł/m² |
12,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kopanicy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
12,2% |
| 30 – 42 m² |
15,6% |
| 42 – 58 m² |
43,2% |
| 58 – 74 m² |
17,7% |
| Powyżej 74 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kopanica: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
30 000 zł |
1 587 zł/m² |
| 2 izby |
30,8% |
80 000 zł |
2 706 zł/m² |
| 3 izby |
42% |
137 000 zł |
3 012 zł/m² |
| 4 izby |
22,7% |
200 000 zł |
3 132 zł/m² |
| 5 izb |
1,4% |
232 500 zł |
2 733 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
320 000 zł |
3 951 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kopanicy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kopanica |
420 |
129 250 zł |
17 zł/m² |
| Kośmin |
7 |
103 500 zł |
— |
Ceny działek na terenie Kopanicy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
20 |
59 zł/m² |
30 000 zł |
871 m² |
| Grunty rolne |
22 |
4,8 zł/m² |
40 000 zł |
8 310 m² |
| Wszystkie działki |
44 |
20 zł/m² |
37 500 zł |
1 346 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kopanicy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
54 |
33 |
0 |
11 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
16 |
0 |
7 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
533 |
340 |
0 |
81 |
112 |
W porównaniu z medianą gminy (Piława Górna: 210 000 zł) ceny Kopanicy są o 1,6% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -52,6%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +129,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kopanicy: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kopanicy?
Nieruchomości na terenie Kopanicy kosztują średnio około 250 000 zł, czyli około 4 274 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kopanicy?
Aktualna oferta to około 27 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kopanicy?
Oferty zaczynają się od 220 000 zł i sięgają 280 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kopanicy?
Średnia powierzchnia to około 59 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kopanicy?
Wynosi ona około 4 274 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kopanicy?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.