Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Opatów: 37 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 320 000 zł do 690 000 zł, średnio 460 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Opatów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Opatów obejmują 5 sprzedaży mieszkań w 2021 roku, przy medianie ceny 70 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 2 549 zł. To o 78,1% mniej niż mediana krajowa (320 000 zł).
Mediana ceny sprzedaży
70 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
2 549 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
5
2021
Wobec mediany gminy
-49,8%
Opatów: 139 524 zł
Wobec mediany krajowej
-78,1%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Opatów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 70 000 zł, czyli 2 549 zł/m², w obserwowanym przedziale od 18 600 zł do 157 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 48 000 zł do 160 000 zł (około 72% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 25,5 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 49,8% niższa od mediany gminy (Opatów: 139 524 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 78,1% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Opatów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
3 |
100 000 zł |
— |
3 030 zł/m² |
| 2023 |
2 |
150 000 zł |
+72,4% |
3 269 zł/m² |
| 2022 |
2 |
87 000 zł |
+24,3% |
3 412 zł/m² |
| 2021 |
5 |
70 000 zł |
-27,8% |
2 549 zł/m² |
| 2020 |
4 |
97 000 zł |
+51,6% |
2 336 zł/m² |
| 2019 |
1 |
64 000 zł |
+28% |
1 275 zł/m² |
| 2018 |
2 |
50 000 zł |
— |
1 056 zł/m² |
| 2016 |
1 |
75 000 zł |
— |
1 989 zł/m² |
| 2013 |
1 |
50 000 zł |
— |
1 066 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Opatów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
70 000 zł |
| Cena za m² |
2 549 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
25,5 m² |
| Typowy przedział |
18 600 – 157 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Opatów
Rozkład obliczony na podstawie 21 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 000 zł |
14,3% |
| 48 000 – 68 000 zł |
14,3% |
| 68 000 – 110 000 zł |
42,9% |
| 110 000 – 160 000 zł |
14,3% |
| Powyżej 160 000 zł |
14,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Opatów
Rozkład ceny za m² na podstawie 21 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
14,3% |
| 1 100 – 1 900 zł/m² |
14,3% |
| 1 900 – 2 900 zł/m² |
38,1% |
| 2 900 – 3 500 zł/m² |
23,8% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Opatów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
50% |
72 000 zł |
2 443 zł/m² |
| 3 izby |
30% |
77 500 zł |
2 563 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
140 000 zł |
2 497 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Opatów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kobylany |
114 |
— |
4,0 zł/m² |
| Karwów |
69 |
— |
3,4 zł/m² |
| Jałowęsy |
66 |
— |
3,4 zł/m² |
| Nikisiałka Duża |
65 |
— |
3,0 zł/m² |
| Strzyżowice |
64 |
— |
3,4 zł/m² |
| Brzezie |
57 |
— |
3,6 zł/m² |
| Jurkowice |
55 |
— |
2,9 zł/m² |
| Nikisiałka Mała |
52 |
— |
2,3 zł/m² |
| Rosochy |
52 |
— |
2,5 zł/m² |
| Lipowa |
49 |
75 000 zł |
4,1 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Opatów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
18 |
4,1 zł/m² |
12 053 zł |
3 450 m² |
| Grunty rolne |
1 033 |
3,4 zł/m² |
38 000 zł |
11 000 m² |
| Wszystkie działki |
1 058 |
3,4 zł/m² |
38 000 zł |
10 800 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Opatów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
66 |
3 |
0 |
47 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
0 |
0 |
32 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
1 256 |
22 |
0 |
1 078 |
156 |
Liczby dla obszaru wiejskiego gminy Opatów opierają się na wszystkich sprzedażach notarialnych z lat 2010–2025. Rynek pierwotny odpowiada za 5,9% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Opatów: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Opatów?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Opatów trzeba przeznaczyć średnio 460 000 zł, czyli około 1 463 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Opatów?
W tej chwili do wyboru są 37 nieruchomości: 3 domy i 1 mieszkanie oraz 33 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Opatów?
Znajdziesz tu oferty od 320 000 zł do 690 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Opatów?
Zazwyczaj oferują około 315 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 399 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Opatów?
Średnio wychodzi około 1 463 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 246 zł/m², a dla domów spada do 1 270 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Opatów?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.