Domy i mieszkania na sprzedaż Prawda

Zobacz 1 163 nieruchomości na sprzedaż na terenie Prawdy.

1162 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Prawdy

Średnia cena 769 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 769 000–769 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 74 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 392 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

1 łącznie
100% 3 pokoje
  • 3 pokoje 100,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Prawdy sięga 1 163 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 74 m² i 10 392 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe dominują.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Prawdy oscylowały w 2012 roku wokół 325 000 zł (mediana). To około 5 308 zł za metr kwadratowy.

Mediana ceny sprzedaży 325 000 zł 2012
Mediana ceny za m² 5 308 zł/m² 2012
Zarejestrowane sprzedaże 8 2012
Ceny w ciągu roku -2,5% mediana
Od 2011 roku -2,5% mediana
Wobec mediany gminy tyle samo Michałowice: 325 000 zł
Wobec mediany krajowej +71,1% Polska: 190 000 zł

Statystyki dla Prawdy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 325 000 zł, czyli 5 308 zł/m², w obserwowanym przedziale od 307 900 zł do 356 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 580 000 zł (około 76% rynku).

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 60,3 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Michałowice: 325 000 zł), a medianę krajową (190 000 zł) przewyższa o 71,1%.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Prawdy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 2 760 000 zł — 10 697 zł/m²
2023 1 680 000 zł — 9 571 zł/m²
2019 2 406 500 zł — 6 212 zł/m²
2017 1 360 000 zł — 5 972 zł/m²
2013 1 304 000 zł -6,5% 5 058 zł/m²
2012 8 325 000 zł -2,5% 5 308 zł/m²
2011 10 333 500 zł — 4 914 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Prawda: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2012)
Sprzedaże 8
Mediana ceny 325 000 zł
Cena za m² 5 308 zł/m²
Mediana powierzchni 60,3 m²
Typowy przedział 307 900 –
356 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Prawdy

Rozkład obliczony na podstawie 25 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 310 000 zł 12%
310 000 – 320 000 zł 4%
320 000 – 360 000 zł 52%
360 000 – 580 000 zł 20%
Powyżej 580 000 zł 12%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Prawdy

Rozkład ceny za m² na podstawie 25 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 800 zł/m² 12%
4 800 – 5 000 zł/m² 16%
5 000 – 5 400 zł/m² 36%
5 400 – 8 300 zł/m² 24%
Powyżej 8 300 zł/m² 12%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Prawda: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 4,3% 307 000 zł 5 093 zł/m²
3 izby 69,6% 325 000 zł 5 112 zł/m²
4 izby 26,1% 551 500 zł 8 227 zł/m²

Ceny działek na terenie Prawdy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 23 119 zł/m² 192 000 zł 1 300 m²
Grunty rolne 35 44 zł/m² 55 000 zł 1 358 m²
Wszystkie działki 64 73 zł/m² 114 000 zł 1 300 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Prawdy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 10 2 0 4 4
2026 (do 17.08) 1 0 0 1 0
Razem 2010–2026 180 25 0 77 78

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Prawdy zamyka się między 307 900 zł a 356 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 12% nieruchomości sprzedano poniżej 310 000 zł, a 12% powyżej 580 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Prawdy?

Na zakup nieruchomości na terenie Prawdy trzeba przeznaczyć średnio 769 000 zł, czyli około 10 392 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 1 163.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 74 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Prawdy?

Średnia cena to 10 392 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Prawdy?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie.