Ceny nieruchomości Zaręby Górnej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 5 transakcjami w 2024 roku i medianą ceny 145 000 zł rynek Zaręby Górnej najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2018–2024 mediana wzrosła o 26,1%.
Mediana ceny sprzedaży
145 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
3 269 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
5
2024
Ceny w ciągu roku
+52,6%
mediana
Od 2018 roku
+26,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,3%
Siekierczyn: 150 000 zł
Wobec mediany krajowej
-65,1%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Zaręby Górnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 145 000 zł, czyli 3 269 zł/m², w obserwowanym przedziale od 91 000 zł do 270 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 43 000 zł do 280 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 35,3% transakcji zawarto między 76 000 zł a 150 000 zł, a 11,8% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 71 m², a 12,1% przekracza 90 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,3% niższa od mediany gminy (Siekierczyn: 150 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 65,1% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zaręby Górnej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
4 |
158 500 zł |
+9,3% |
3 339 zł/m² |
| 2024 |
5 |
145 000 zł |
+52,6% |
3 269 zł/m² |
| 2023 |
3 |
95 000 zł |
-6,5% |
2 943 zł/m² |
| 2022 |
2 |
101 650 zł |
-23,1% |
5 413 zł/m² |
| 2021 |
6 |
132 250 zł |
-10,3% |
2 613 zł/m² |
| 2020 |
2 |
147 500 zł |
— |
2 767 zł/m² |
| 2018 |
5 |
115 000 zł |
+134,2% |
1 915 zł/m² |
| 2017 |
2 |
49 100 zł |
-61,9% |
1 465 zł/m² |
| 2016 |
2 |
128 750 zł |
+60,9% |
1 822 zł/m² |
| 2015 |
1 |
80 000 zł |
— |
1 243 zł/m² |
| 2013 |
1 |
150 000 zł |
+354,5% |
1 730 zł/m² |
| 2012 |
1 |
33 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zaręba Górna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
145 000 zł |
| Cena za m² |
3 269 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,5 m² |
| Typowy przedział |
91 000 – 270 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zaręby Górnej
Rozkład obliczony na podstawie 34 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 000 zł |
11,8% |
| 43 000 – 76 000 zł |
17,6% |
| 76 000 – 150 000 zł |
35,3% |
| 150 000 – 280 000 zł |
23,5% |
| Powyżej 280 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zaręby Górnej
Rozkład ceny za m² na podstawie 33 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
6,1% |
| 1 200 – 1 600 zł/m² |
21,2% |
| 1 600 – 3 400 zł/m² |
42,4% |
| 3 400 – 3 900 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 3 900 zł/m² |
12,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zaręby Górnej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 20 m² |
15,2% |
| 20 – 38 m² |
15,2% |
| 38 – 71 m² |
39,4% |
| 71 – 90 m² |
18,2% |
| Powyżej 90 m² |
12,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zaręba Górna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
31,2% |
77 650 zł |
2 448 zł/m² |
| 3 izby |
34,4% |
128 000 zł |
3 309 zł/m² |
| 4 izby |
21,9% |
140 000 zł |
1 862 zł/m² |
| 5 izb |
9,4% |
325 000 zł |
3 101 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,1% |
300 000 zł |
1 233 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zaręby Górnej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
25 |
21 zł/m² |
37 000 zł |
1 407 m² |
| Grunty rolne |
12 |
2,5 zł/m² |
24 689 zł |
4 972 m² |
| Wszystkie działki |
37 |
15 zł/m² |
30 000 zł |
1 478 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zaręby Górnej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
16 |
5 |
0 |
8 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
156 |
62 |
0 |
62 |
32 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Zaręby Górnej: 43,5 m², 3 izby, za 145 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zaręby Górnej
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zaręby Górnej?
Nieruchomości na terenie Zaręby Górnej kosztują średnio około 385 000 zł, czyli około 4 639 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 60.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 83 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zaręby Górnej?
Średnia cena to 4 639 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Zaręby Górnej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowy dom.