Ceny nieruchomości Nowej Wsi według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Nowej Wsi? W 2023 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 270 000 zł — to mediana wyliczona z 17 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +0,4%.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
4 494 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
17
2023
Ceny w ciągu roku
-1,8%
mediana
Od 2021 roku
+0,4%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+20%
Pleszew (obszar wiejski): 225 005 zł
Wobec mediany krajowej
-28,8%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Nowej Wsi obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 4 494 zł/m², w obserwowanym przedziale od 184 804 zł do 345 725 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 330 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 47% transakcji zawarto między 250 000 zł a 300 000 zł, a 9,1% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 68 do 77 m², a 14,4% przekracza 87 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Pleszew (obszar wiejski): 225 005 zł) o 20%, a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 28,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowej Wsi rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2024 |
3 |
433 000 zł |
+60,4% |
6 051 zł/m² |
| 2023 |
17 |
270 000 zł |
-1,8% |
4 494 zł/m² |
| 2022 |
59 |
275 001 zł |
+2,2% |
3 685 zł/m² |
| 2021 |
53 |
269 001 zł |
— |
3 554 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowa Wieś: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
4 494 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
71 m² |
| Typowy przedział |
184 804 – 345 725 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Wsi
Rozkład obliczony na podstawie 132 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
9,1% |
| 200 000 – 250 000 zł |
18,9% |
| 250 000 – 300 000 zł |
47% |
| 300 000 – 330 000 zł |
15,9% |
| Powyżej 330 000 zł |
9,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowej Wsi
Rozkład ceny za m² na podstawie 132 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
10,6% |
| 3 300 – 3 500 zł/m² |
19,7% |
| 3 500 – 4 000 zł/m² |
43,2% |
| 4 000 – 4 500 zł/m² |
14,4% |
| Powyżej 4 500 zł/m² |
12,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Wsi
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 61 m² |
8,3% |
| 61 – 68 m² |
18,2% |
| 68 – 77 m² |
43,2% |
| 77 – 87 m² |
15,9% |
| Powyżej 87 m² |
14,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowa Wieś: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
5,3% |
187 005 zł |
4 251 zł/m² |
| 3 izby |
37,1% |
260 001 zł |
3 846 zł/m² |
| 4 izby |
46,2% |
285 001 zł |
3 783 zł/m² |
| 5 izb |
9,8% |
270 001 zł |
3 659 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,5% |
324 501 zł |
3 541 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowej Wsi
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Miasto Pleszew |
128 |
269 001 zł |
108 zł/m² |
| Nowa Wieś |
28 |
— |
40 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowej Wsi: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
24 |
67 zł/m² |
113 000 zł |
1 586 m² |
| Wszystkie działki |
27 |
69 zł/m² |
125 000 zł |
2 212 m² |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Nowej Wsi: 71 m², 4 izby, za 270 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w okolicach Nowej Wsi — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w okolicach Nowej Wsi?
Na zakup nieruchomości w okolicach Nowej Wsi trzeba przeznaczyć średnio 817 980 zł, czyli około 3 912 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 54 nieruchomości: 42 domy i 12 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 160 000 zł do 3 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach Nowej Wsi?
Średnia powierzchnia to około 209 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 255 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Nowej Wsi:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 295 813 zł |
| 3 pokoje | 84 m² | 652 129 zł |
| 4 pokoje | 139 m² | 1 141 011 zł |
| 5 pokoi | 391 m² | 760 800 zł |
| 6 pokoi | 284 m² | 1 660 600 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w okolicach Nowej Wsi?
Średnio wychodzi około 3 912 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 650 zł/m², a dla domów spada do 3 712 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach Nowej Wsi?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.