Domy i mieszkania na sprzedaż Kamionki Górne

Zobacz 53 domy na sprzedaż na osiedlu Kamionki Górne.

52 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Kamionki Górne

Średnia cena 1 680 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 1 680 000–1 680 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 173 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 711 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

1 łącznie
100% 5+ pokoi
  • 5+ pokoi 100,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Kamionki Górne sięga 53 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 173 m² i 9 711 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 8-pokojowe.

Rynek nieruchomości osiedla Kamionki Górne zamknął lata 2010–2025 medianą ceny sprzedaży 70 000 zł, jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.

Mediana ceny sprzedaży 70 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 1 301 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 7 2010–2025

Statystyki dla osiedla Kamionki Górne obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 70 000 zł, czyli 1 301 zł/m², w obserwowanym przedziale od 50 600 zł do 170 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 51 000 zł do 140 000 zł (około 72% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kamionki Górne rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 2 61 000 zł -39% 1 296 zł/m²
2024 1 100 000 zł +16,1% 1 695 zł/m²
2023 1 86 165 zł — 2 376 zł/m²
2019 1 200 000 zł +300% 2 394 zł/m²
2018 1 50 000 zł -7,4% 847 zł/m²
2017 1 54 000 zł — 1 171 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kamionki Górne: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 70 000 zł
Cena za m² 1 301 zł/m²
Mediana powierzchni 54,2 m²
Typowy przedział 50 600 –
170 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kamionki Górne

Rozkład obliczony na podstawie 7 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 51 000 zł 14,3%
51 000 – 53 000 zł 14,3%
53 000 – 91 000 zł 42,9%
91 000 – 140 000 zł 14,3%
Powyżej 140 000 zł 14,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kamionki Górne

Rozkład ceny za m² na podstawie 7 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 000 zł/m² 14,3%
1 000 – 1 300 zł/m² 28,6%
1 300 – 1 900 zł/m² 28,6%
1 900 – 2 400 zł/m² 28,6%
Powyżej 2 400 zł/m² 0%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kamionki Górne

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 38 m² 14,3%
38 – 44 m² 14,3%
44 – 59 m² 28,6%
59 – 69 m² 28,6%
Powyżej 69 m² 14,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kamionki Górne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 85,7% 70 082 zł 1 631 zł/m²
4 izby 14,3% 70 000 zł 1 292 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Kamionki Górne: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 6 65 zł/m² 109 500 zł 1 768 m²
Grunty rolne 5 16 zł/m² 150 000 zł 6 258 m²
Wszystkie działki 13 55 zł/m² 100 000 zł 1 833 m²

Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Kamionki Górne zamyka się między 50 600 zł a 170 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 14,3% nieruchomości sprzedano poniżej 51 000 zł, a 14,3% powyżej 140 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Kamionki Górne?

Licz się ze średnią kwotą 1 680 000 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kamionki Górne, czyli około 9 711 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Kamionki Górne?

Aktualna oferta to około 53 nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Kamionki Górne?

Zazwyczaj oferują około 173 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Kamionki Górne?

Wynosi ona około 9 711 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Kamionki Górne?

Zdecydowanym faworytem jest 8-pokojowy dom.