Domy i mieszkania na sprzedaż obręb ewidencyjny Winiary

Mamy 29 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla obręb ewidencyjny Winiary.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla obręb ewidencyjny Winiary oscylowały w latach 2010–2025 wokół 92 500 zł (mediana). To około 1 605 zł za metr kwadratowy.

Mediana ceny sprzedaży 92 500 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 1 605 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 22 2010–2025

Statystyki dla osiedla obręb ewidencyjny Winiary obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 92 500 zł, czyli 1 605 zł/m², w obserwowanym przedziale od 35 750 zł do 254 750 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 250 000 zł (około 77% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla obręb ewidencyjny Winiary rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 255 000 zł — 4 318 zł/m²
2024 2 93 520 zł -61% 1 807 zł/m²
2023 1 240 000 zł +31,1% 3 338 zł/m²
2022 3 183 000 zł — 2 216 zł/m²
2020 3 60 000 zł -35,1% 1 125 zł/m²
2019 2 92 500 zł +59,5% 2 216 zł/m²
2018 2 58 000 zł +16% 948 zł/m²
2017 2 50 000 zł — 883 zł/m²
2015 2 112 500 zł +50% 1 439 zł/m²
2014 1 75 000 zł -6,2% 1 537 zł/m²
2013 1 80 000 zł — 1 465 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Obręb ewidencyjny Winiary: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 22
Mediana ceny 92 500 zł
Cena za m² 1 605 zł/m²
Mediana powierzchni 53,9 m²
Typowy przedział 35 750 –
254 750 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Winiary

Rozkład obliczony na podstawie 22 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 9,1%
50 000 – 60 000 zł 13,6%
60 000 – 170 000 zł 45,5%
170 000 – 250 000 zł 18,2%
Powyżej 250 000 zł 13,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu obręb ewidencyjny Winiary

Rozkład ceny za m² na podstawie 22 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 730 zł/m² 13,6%
730 – 1 100 zł/m² 13,6%
1 100 – 2 500 zł/m² 45,5%
2 500 – 3 600 zł/m² 9,1%
Powyżej 3 600 zł/m² 18,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Winiary

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 13,6%
36 – 50 m² 18,2%
50 – 69 m² 40,9%
69 – 82 m² 13,6%
Powyżej 82 m² 13,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Obręb ewidencyjny Winiary: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 13,6% 76 000 zł 1 713 zł/m²
3 izby 40,9% 75 000 zł 2 109 zł/m²
4 izby 31,8% 100 000 zł 1 782 zł/m²
6 izb i więcej 13,6% 200 000 zł 2 709 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu obręb ewidencyjny Winiary

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Winiary 140 92 500 zł 16 zł/m²
Głogówek 5 — —

Ceny działek na osiedlu obręb ewidencyjny Winiary: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 41 90 zł/m² 99 000 zł 1 000 m²
Grunty rolne 39 6,6 zł/m² 60 000 zł 5 522 m²
Wszystkie działki 80 20 zł/m² 80 000 zł 2 108 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Winiary

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 18 1 0 10 7
2026 (do 17.08) 7 3 0 3 1
Razem 2010–2026 225 54 0 116 55

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu obręb ewidencyjny Winiary to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 75 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w okolicach osiedla obręb ewidencyjny Winiary?

Na zakup nieruchomości w okolicach osiedla obręb ewidencyjny Winiary trzeba przeznaczyć średnio 547 463 zł, czyli około 2 431 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 29 nieruchomości: 25 domów i 4 mieszkania.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w okolicach osiedla obręb ewidencyjny Winiary?

Oferty zaczynają się od 138 000 zł i sięgają 1 190 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach osiedla obręb ewidencyjny Winiary?

Zazwyczaj oferują około 225 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 68 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach osiedla obręb ewidencyjny Winiary:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje149 m²553 714 zł
4 pokoje103 m²695 144 zł
5 pokoi134 m²255 200 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w okolicach osiedla obręb ewidencyjny Winiary?

Średnia cena to 2 431 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 841 zł/m², a dla domów spada do 2 241 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w okolicach osiedla obręb ewidencyjny Winiary?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.