Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek: 31 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 255 000 zł do 1 190 000 zł, średnio 617 030 zł.
Mediana ceny sprzedaży
247 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 549 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+1%
mediana
Od 2012 roku
+248,6%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+1%
Głogówek: 245 000 zł
Wobec mediany krajowej
-45%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla obręb ewidencyjny Głogówek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 247 500 zł, czyli 4 549 zł/m², w obserwowanym przedziale od 66 439 zł do 302 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 270 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,9% transakcji zawarto między 75 000 zł a 170 000 zł, a 10,5% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 43 do 61 m², a 10,5% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Głogówek: 245 000 zł) o 1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 45% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 265 000 zł i 4 684 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 252 500 zł (4 453 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla obręb ewidencyjny Głogówek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
265 000 zł |
+7,1% |
4 684 zł/m² |
| 2025 |
12 |
247 500 zł |
+1% |
4 549 zł/m² |
| 2024 |
13 |
245 000 zł |
+47,1% |
3 571 zł/m² |
| 2023 |
8 |
166 500 zł |
+38,8% |
4 262 zł/m² |
| 2022 |
13 |
120 000 zł |
+0% |
2 553 zł/m² |
| 2021 |
19 |
120 000 zł |
-7,7% |
2 356 zł/m² |
| 2020 |
19 |
130 000 zł |
+30% |
2 453 zł/m² |
| 2019 |
11 |
100 000 zł |
+5,3% |
1 933 zł/m² |
| 2018 |
12 |
95 000 zł |
+18,8% |
1 685 zł/m² |
| 2017 |
13 |
80 000 zł |
+23,1% |
1 906 zł/m² |
| 2016 |
7 |
65 000 zł |
+3,7% |
1 770 zł/m² |
| 2015 |
11 |
62 700 zł |
+87,2% |
1 435 zł/m² |
| 2014 |
4 |
33 500 zł |
-58,1% |
670 zł/m² |
| 2013 |
7 |
80 000 zł |
+12,7% |
1 629 zł/m² |
| 2012 |
5 |
71 000 zł |
— |
1 748 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Obręb ewidencyjny Głogówek: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
247 500 zł |
| Cena za m² |
4 549 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,5 m² |
| Typowy przedział |
66 439 – 302 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek
Rozkład obliczony na podstawie 162 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,9% |
| 50 000 – 75 000 zł |
16% |
| 75 000 – 170 000 zł |
46,9% |
| 170 000 – 270 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 270 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek
Rozkład ceny za m² na podstawie 162 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
8,6% |
| 1 000 – 1 700 zł/m² |
19,8% |
| 1 700 – 3 000 zł/m² |
43,2% |
| 3 000 – 4 900 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
11,1% |
| 34 – 43 m² |
17,3% |
| 43 – 61 m² |
45,1% |
| 61 – 77 m² |
16% |
| Powyżej 77 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Obręb ewidencyjny Głogówek: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
58 000 zł |
1 716 zł/m² |
| 2 izby |
14,8% |
60 000 zł |
1 810 zł/m² |
| 3 izby |
53,7% |
120 000 zł |
2 793 zł/m² |
| 4 izby |
27,8% |
160 000 zł |
2 612 zł/m² |
| 5 izb |
2,5% |
266 500 zł |
2 745 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
200 000 zł |
1 303 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Głogówek |
233 |
103 718 zł |
8,5 zł/m² |
| Wielkie Oracze |
15 |
85 000 zł |
— |
| Winiary |
3 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
13 |
74 zł/m² |
120 000 zł |
1 572 m² |
| Grunty rolne |
27 |
7,0 zł/m² |
30 000 zł |
4 263 m² |
| Wszystkie działki |
40 |
8,5 zł/m² |
54 704 zł |
3 362 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
28 |
19 |
0 |
3 |
6 |
| 2026 (do 17.08) |
15 |
10 |
0 |
1 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
470 |
310 |
0 |
60 |
100 |
W porównaniu z medianą miejscowości (Głogówek: 245 000 zł) ceny osiedla obręb ewidencyjny Głogówek są o 1% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -45%. Od 2012 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +248,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek?
Nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek kosztują średnio około 617 030 zł, czyli około 5 068 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 31 nieruchomości: 3 mieszkania i 1 dom oraz 27 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 255 000 zł i sięgają 1 190 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek?
Zazwyczaj oferują około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 272 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek?
Średnia cena to 5 068 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 945 zł/m², a dla domów spada do 4 375 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu obręb ewidencyjny Głogówek?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.