Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia: 20 domów w cenach od 260 000 zł do 1 690 000 zł, przy średniej cenie 689 667 zł.
Mediana ceny sprzedaży
76 500 zł
2022
Mediana ceny za m²
2 098 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
8
2022
Wobec mediany gminy
tyle samo
Nowa Słupia: 76 500 zł
Wobec mediany krajowej
-77,8%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Nowa Słupia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 76 500 zł, czyli 2 098 zł/m², w obserwowanym przedziale od 63 500 zł do 121 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 22 000 zł do 190 000 zł (około 75% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 36,4 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Nowa Słupia: 76 500 zł), a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 77,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 140 000 zł i 3 608 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 140 000 zł (3 608 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Nowa Słupia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
140 000 zł |
-22,2% |
3 608 zł/m² |
| 2025 |
3 |
180 000 zł |
+80% |
3 770 zł/m² |
| 2024 |
1 |
100 000 zł |
-33,3% |
2 778 zł/m² |
| 2023 |
3 |
150 000 zł |
+96,1% |
3 261 zł/m² |
| 2022 |
8 |
76 500 zł |
+86,6% |
2 098 zł/m² |
| 2021 |
3 |
41 000 zł |
— |
1 310 zł/m² |
| 2014 |
3 |
40 000 zł |
— |
1 429 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowa Słupia (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
76 500 zł |
| Cena za m² |
2 098 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
36,4 m² |
| Typowy przedział |
63 500 – 121 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia
Rozkład obliczony na podstawie 28 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 22 000 zł |
10,7% |
| 22 000 – 70 000 zł |
14,3% |
| 70 000 – 130 000 zł |
42,9% |
| 130 000 – 190 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 190 000 zł |
14,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia
Rozkład ceny za m² na podstawie 28 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 970 zł/m² |
10,7% |
| 970 – 1 800 zł/m² |
17,9% |
| 1 800 – 3 000 zł/m² |
42,9% |
| 3 000 – 4 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 4 400 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,7% |
| 30 – 34 m² |
3,6% |
| 34 – 48 m² |
57,1% |
| 48 – 58 m² |
17,9% |
| Powyżej 58 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowa Słupia (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,1% |
16 500 zł |
446 zł/m² |
| 2 izby |
21,4% |
75 000 zł |
2 130 zł/m² |
| 3 izby |
71,4% |
90 000 zł |
2 647 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rudki |
38 |
90 000 zł |
16 zł/m² |
| Stara Słupia |
18 |
— |
23 zł/m² |
| Sosnówka |
16 |
— |
14 zł/m² |
| Dębniak |
15 |
— |
11 zł/m² |
| Baszowice |
12 |
— |
17 zł/m² |
| Skały |
9 |
— |
37 zł/m² |
| Dębno |
8 |
— |
16 zł/m² |
| Cząstków |
6 |
— |
— |
| Pokrzywianka |
5 |
— |
12 zł/m² |
| Wólka Milanowska |
5 |
— |
38 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
40 zł/m² |
300 000 zł |
2 100 m² |
| Grunty rolne |
169 |
9,5 zł/m² |
49 000 zł |
5 200 m² |
| Wszystkie działki |
188 |
9,1 zł/m² |
46 810 zł |
5 100 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
60 |
3 |
0 |
44 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
27 |
7 |
0 |
18 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
291 |
28 |
0 |
198 |
65 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia zamyka się między 63 500 zł a 121 250 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,7% nieruchomości sprzedano poniżej 22 000 zł, a 14,3% powyżej 190 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia kosztują średnio około 689 667 zł, czyli około 4 649 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia?
W tej chwili do wyboru są 20 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 260 000 zł i sięgają 1 690 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia?
Średnio mają około 148 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia?
Średnio wychodzi około 4 649 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nowa Słupia?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.