Porównaj 22 nieruchomości na sprzedaż na terenie Łowicza — średnia cena to 819 527 zł, a ceny sięgają od 270 000 zł do 1 670 000 zł.
Ceny nieruchomości Łowicza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Łowicza oscylowały w 2025 roku wokół 360 250 zł (mediana). To około 8 138 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 38,8% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
360 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 138 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
108
2025
Ceny w ciągu roku
+15,8%
mediana
Od 2021 roku
+38,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,6%
Łowicki: 358 000 zł
Wobec mediany krajowej
-19,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łowicza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 360 250 zł, czyli 8 138 zł/m², w obserwowanym przedziale od 191 750 zł do 652 763 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 480 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 49,1% transakcji zawarto między 250 000 zł a 380 000 zł, a 9,7% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 10,7% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Łowicki: 358 000 zł) o 0,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 19,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 43 sprzedaże mieszkań, z medianą 340 000 zł i 8 874 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 360 000 zł (8 749 zł/m²) przy 114 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łowicza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
43 |
340 000 zł |
-5,6% |
8 874 zł/m² |
| 2025 |
108 |
360 250 zł |
+15,8% |
8 138 zł/m² |
| 2024 |
62 |
311 000 zł |
+8,3% |
6 817 zł/m² |
| 2023 |
88 |
287 083 zł |
+1,6% |
6 633 zł/m² |
| 2022 |
50 |
282 500 zł |
+8,7% |
5 947 zł/m² |
| 2021 |
39 |
260 000 zł |
+52% |
5 399 zł/m² |
| 2020 |
1 |
171 000 zł |
— |
3 423 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łowicz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
108 |
| Mediana ceny |
360 250 zł |
| Cena za m² |
8 138 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,6 m² |
| Typowy przedział |
191 750 – 652 763 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łowicza
Rozkład obliczony na podstawie 391 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
10,2% |
| 200 000 – 250 000 zł |
14,1% |
| 250 000 – 380 000 zł |
49,1% |
| 380 000 – 480 000 zł |
16,9% |
| Powyżej 480 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łowicza
Rozkład ceny za m² na podstawie 391 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 600 zł/m² |
9,7% |
| 4 600 – 5 800 zł/m² |
19,4% |
| 5 800 – 8 200 zł/m² |
44% |
| 8 200 – 9 900 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 9 900 zł/m² |
9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łowicza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
7,2% |
| 31 – 38 m² |
21% |
| 38 – 54 m² |
44,2% |
| 54 – 65 m² |
16,9% |
| Powyżej 65 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łowicz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,1% |
301 500 zł |
9 255 zł/m² |
| 2 izby |
24,6% |
297 540 zł |
7 827 zł/m² |
| 3 izby |
48,1% |
296 798 zł |
6 839 zł/m² |
| 4 izby |
16,4% |
391 500 zł |
6 235 zł/m² |
| 5 izb |
3,3% |
355 000 zł |
5 288 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,5% |
652 763 zł |
5 465 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łowicza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bratkowice |
202 |
313 000 zł |
358 zł/m² |
| Śródmieście |
136 |
267 500 zł |
592 zł/m² |
| Korabka |
100 |
310 000 zł |
90 zł/m² |
| Kostka |
58 |
206 000 zł |
172 zł/m² |
| Bolimowska |
37 |
273 000 zł |
79 zł/m² |
| Górki |
31 |
— |
124 zł/m² |
| Łowicka Wieś |
28 |
— |
91 zł/m² |
| Małszyce |
18 |
— |
73 zł/m² |
| Zielkówka |
14 |
— |
270 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łowicza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
38 |
178 zł/m² |
163 750 zł |
818 m² |
| Grunty rolne |
23 |
72 zł/m² |
135 000 zł |
3 129 m² |
| Wszystkie działki |
139 |
127 zł/m² |
150 000 zł |
1 277 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łowicza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
185 |
109 |
0 |
23 |
53 |
| 2026 (do 17.08) |
84 |
44 |
0 |
12 |
28 |
| Razem 2010–2026 |
792 |
400 |
0 |
150 |
242 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Łowicza to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 296 798 zł. W ciągu roku mediana zyskała 15,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Łowicza
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Łowicza?
Nieruchomości na terenie Łowicza kosztują średnio około 819 527 zł, czyli około 4 437 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Łowicza?
Obecnie dostępnych ofert: 22: 14 domów i 3 mieszkania oraz 5 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Łowicza?
Oferty zaczynają się od 270 000 zł i sięgają 1 670 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Łowicza?
Zazwyczaj oferują około 185 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 214 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Łowicza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 67 m² | 639 500 zł |
| 5 pokoi | 190 m² | 855 893 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Łowicza?
Średnio wychodzi około 4 437 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 077 zł/m², a dla domów spada do 4 264 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Łowicza?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.