Domy i mieszkania na sprzedaż Ustronie

Mamy 40 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Ustronia.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Ustronia sprzedawano w latach 2010–2025 za medianę 190 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 190 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 2 721 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 6 2010–2025

Statystyki dla Ustronia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 190 000 zł, czyli 2 721 zł/m², w obserwowanym przedziale od 59 630 zł do 242 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 240 000 zł (około 67% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ustronia rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2024 2 235 000 zł — 3 699 zł/m²
2019 2 155 000 zł -24,4% 2 401 zł/m²
2018 1 205 000 zł — 2 879 zł/m²
2011 1 34 507 zł — 519 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ustronie: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 6
Mediana ceny 190 000 zł
Cena za m² 2 721 zł/m²
Mediana powierzchni 66,6 m²
Typowy przedział 59 630 –
242 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ustronia

Rozkład obliczony na podstawie 6 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 85 000 zł 16,7%
85 000 – 150 000 zł 16,7%
150 000 – 210 000 zł 33,3%
210 000 – 240 000 zł 16,7%
Powyżej 240 000 zł 16,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ustronia

Rozkład ceny za m² na podstawie 6 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 400 zł/m² 16,7%
1 400 – 2 400 zł/m² 16,7%
2 400 – 3 300 zł/m² 33,3%
3 300 – 3 700 zł/m² 16,7%
Powyżej 3 700 zł/m² 16,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ustronia

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 60 m² 0%
60 – 63 m² 33,3%
63 – 68 m² 33,3%
68 – 70 m² 16,7%
Powyżej 70 m² 16,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ustronie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 33,3% 177 500 zł 2 944 zł/m²
4 izby 66,7% 190 000 zł 2 428 zł/m²

W latach 2010–2025 zarejestrowano 6 sprzedaży mieszkań na terenie Ustronia. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w okolicach Ustronia?

Nieruchomości w okolicach Ustronia kosztują średnio około 417 121 zł, czyli około 4 336 zł/m².

Jak duża jest oferta w okolicach Ustronia?

Aktualna oferta to około 40 nieruchomości: 37 mieszkań i 3 domy.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w okolicach Ustronia?

Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 1 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w okolicach Ustronia?

Średnia powierzchnia to około 96 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 700 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Ustronia:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój57 m²378 782 zł
2 pokoje44 m²294 388 zł
3 pokoje55 m²387 042 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w okolicach Ustronia?

Średnio wychodzi około 4 336 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 742 zł/m², a dla domów spada do 2 333 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach Ustronia?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.