Znajdź 36 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Zatorze, w cenach między 263 900 zł a 1 999 000 zł, przy średniej cenie 1 020 633 zł.
Mediana ceny sprzedaży
96 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 615 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-2,5%
mediana
Od 2016 roku
+60%
mediana
Wobec mediany miejscowości
-40%
Miastko: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-78,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zatorze obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 96 000 zł, czyli 2 615 zł/m², w obserwowanym przedziale od 70 010 zł do 150 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 160 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,5% transakcji zawarto między 60 000 zł a 120 000 zł, a 9,9% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 33 do 50 m², a 9,9% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 40% niższa od mediany miejscowości (Miastko: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 78,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zatorze rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
6 |
96 000 zł |
-2,5% |
2 615 zł/m² |
| 2024 |
9 |
98 500 zł |
-43,7% |
2 603 zł/m² |
| 2023 |
7 |
175 000 zł |
+135,1% |
3 223 zł/m² |
| 2022 |
4 |
74 450 zł |
-12,4% |
1 893 zł/m² |
| 2021 |
12 |
85 000 zł |
+0% |
1 997 zł/m² |
| 2020 |
7 |
85 000 zł |
+41,7% |
1 569 zł/m² |
| 2019 |
3 |
60 000 zł |
+46,3% |
1 781 zł/m² |
| 2018 |
4 |
41 000 zł |
+1,2% |
1 412 zł/m² |
| 2017 |
4 |
40 500 zł |
-32,5% |
2 122 zł/m² |
| 2016 |
5 |
60 000 zł |
-52,9% |
1 974 zł/m² |
| 2015 |
2 |
127 500 zł |
+96,2% |
2 652 zł/m² |
| 2014 |
3 |
65 000 zł |
-53,6% |
1 758 zł/m² |
| 2013 |
2 |
140 000 zł |
+133,3% |
1 570 zł/m² |
| 2012 |
1 |
60 000 zł |
+9,1% |
1 533 zł/m² |
| 2011 |
1 |
55 000 zł |
+10% |
1 644 zł/m² |
| 2010 |
1 |
50 000 zł |
— |
1 623 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zatorze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
96 000 zł |
| Cena za m² |
2 615 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,6 m² |
| Typowy przedział |
70 010 – 150 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zatorze
Rozkład obliczony na podstawie 71 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
9,9% |
| 35 000 – 60 000 zł |
16,9% |
| 60 000 – 120 000 zł |
46,5% |
| 120 000 – 160 000 zł |
16,9% |
| Powyżej 160 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zatorze
Rozkład ceny za m² na podstawie 71 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 990 zł/m² |
9,9% |
| 990 – 1 500 zł/m² |
15,5% |
| 1 500 – 2 600 zł/m² |
45,1% |
| 2 600 – 3 300 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 3 300 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zatorze
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
12,7% |
| 28 – 33 m² |
14,1% |
| 33 – 50 m² |
43,7% |
| 50 – 75 m² |
19,7% |
| Powyżej 75 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zatorze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,9% |
42 000 zł |
2 199 zł/m² |
| 2 izby |
25,4% |
71 950 zł |
1 999 zł/m² |
| 3 izby |
54% |
88 250 zł |
2 163 zł/m² |
| 4 izby |
12,7% |
125 000 zł |
4 015 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Zatorze: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
5 |
22 zł/m² |
30 000 zł |
1 699 m² |
| Wszystkie działki |
9 |
32 zł/m² |
40 000 zł |
949 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zatorze
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
12 |
7 |
0 |
2 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
0 |
0 |
1 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
180 |
92 |
0 |
25 |
63 |
Trajektorię cen osiedla Zatorze widać w dłuższej perspektywie: 60 000 zł mediany w 2016 roku, 96 000 zł w 2025 roku, czyli +60%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 33,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Zatorze: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zatorze?
Licz się ze średnią kwotą 1 020 633 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zatorze, czyli około 3 166 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Zatorze?
W tej chwili do wyboru są 36 nieruchomości: 2 domy i 1 mieszkanie oraz 33 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 263 900 zł i sięgają 1 999 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 322 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 448 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Zatorze?
Średnio wychodzi około 3 166 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 665 zł/m², a dla domów spada do 3 126 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Zatorze?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.